Medimagazin logo

Asistanlar yine eylem yaptı, yine talepleri karşılandı!

Geçen hafta Aydın Adnan Menderes üniversitesi Tıp Fakültesi asistanları grev yapmış ve talepleri yönetim t arafından kabul edilmişti. Bu kez İzmir Behçet Uz Çocuk hastanesinde asistan eylemi 3. gününde taleplerinin kabul edilmesiyle son buldu.
Asistanlar yine eylem yaptı, yine talepleri karşılandı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bizler, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  asistan hekimleri olarak, Şiddetten uzak can güvenliğimizin korunduğu bir ortamda çalışma, daha kaliteli hizmet vermek için daha nitelikli uzmanlık eğitimi alma, ücretlerimizin iyileştirilmesi, emeğimizin ucuzlatılmaması ve sömürülmemesi, keyfi çalışma saatleri ve şartlarının düzeltilmesi, yasal güvence altına alınmış ve hakkımız olan nöbet ertesi ve yıllık izinlerimizin verilmesi için 3 gün önce başlatmış olduğumuz g(ö)rev etkinliğini hastane yöneticisi ile yaptığımız görüşmelerde taleplerimizin büyük oranda karşılanacağı sözüne karşı bugün sonlandırmış bulunmaktayız.


Çözüm bekleyen taleplerimiz;
-    Yıllık izinlerimizi bölünmüş olarak değil, istediğimiz zaman ve sürede kullanmak,
-    Döner sermayelere ödemelerinde mağduriyete yol açılmaması,
-   Eğitim poliklinikleri, yandal poliklinikleri, nöbet koşullarında acil poliklinikleri ve servislerde uzman hekim olmaksızın yalnız çalışma,
-    Kütüphanemizin kapanmamasını, kapanması halinde uygun koşullarda yeni kütüphane yerinin gösterilmesi,
-    Mesleğimizde günceli yakalayabilmek adına takip etmek istediğimiz akademik internet sitelerine erişimdeki yasakların kaldırılması,
-    Servis çalışmalarında eğitimimize katkısı olmayan kan alma, tansiyon ölçme, kan şekeri bakma vs.  gibi işlerin asistanlardan alınması,
-    Nöbet  şartlarında USG ve BT  gibi acil gerekli tetkiklere malpraktisi önlemek açısından bir eğitim araştırma ve bölge hastanesi olarak erişebilmek,


Taleplerimizi ve bu konuda yaşadığımız sorunlarımızı demokratik haklarımızı kullanarak ve diyalog ile çözülebileceğine dair olan inancımız bugün bizi bu noktaya getirmiştir. Diyalog kanallarımızın kapalı olmadığını hastane yöneticisiyle birçok kez gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizle ispatlamış bulunmaktayız. Mağdur olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen biz asistan hekimler, bu anlamda hasta bazında daha fazla mağduriyetin yaşanmaması için sağduyulu yaklaşarak görevlerimizin başına dönme kararı almış bulunuyoruz.


Sorunlarımızın çözümü ve taleplerimizin gerçekleşmesi için verilen sözlerin yerine getirilmesinin ve başlatılan sürecin takipçisi olacak olan biz asistan hekimler, beklentilerimiz karşılanmadığı takdirde daha kararlı bir şekilde süresiz g(ö)rev’e gideceğimizi kamuoyuna deklere ediyoruz.


İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi    
Asistan Hekimleri

asistanlar
yine
eylem
yaptı
yine
talepleri
karşılandı!
Yorum (5)
Frankie Bellevan
asistan kardeşlerimi tebrik ediyor,hepsine kolaylıklar diliyorum. konuya hassasiyetle yaklaşan hastane yönetimine de teşekkürler,saygılar. hastane yönetiminin talepleri karşılayacağı sözlerine güveniyoruz. kendilerine yakışacak tavır da budur.
0
Cevapla
yener aydın
gerçekten her türlü riski alarak eylem yapıp hakkınızı aldınız. takdirle karşılıyorum
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Demek ki neymiş! Eylem yapınca haklar alınabiliyormuş.
0
Cevapla
Dr Hakan
Böyle giderse gün gelecek 110 bin doktor birden grev yapacak, gezi olayları da bir ağaç yüzünden çıktı unutmayın...
0
Cevapla
Ruhan UZUN
Kutluyorum.Taleplere bakarsaniz yuzde doksani iyi hekimlik adina,hasta yararina olan istekler.Hekimligi halkin gozunde degersizlestirmek isteyenlere guzel bir cevap oldu.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir