Medimagazin logo

Antalya Sağlık Müdürlüğü'nden “Sağlık Turizmi Tanıtım Filmi”

Antalya Sağlık Müdürlüğü'nden “Sağlık Turizmi Tanıtım Filmi”
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti ağırlayan Türkiye’nin turizm merkezi Antalya'da sağlık turizmini geliştirmek amacıyla tanıtım filmi çekildi. Antalya Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan film; İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve Türkçe olmak üzere 5 ayrı dile çevrildi.
 

 
FİLMDE ÖNEMLİ BİLGİLERE YER VERİLDİ

Tanıtım filminde Antalya’nın dünyaca ünlü bir turizm merkezi olması yanında her yıl on binlerce turistin faydalandığı, dünya standartlarında, yüksek teknoloji ile hizmet sunan bir sağlık destinasyonu olarak sağlık turizminde de hizmet verebileceği vurgulandı. Filmde Akdeniz’in incisi Antalya’nın kültürel ve doğal güzellikleri, modern konaklama tesisleri ve nitelikli sağlık kapasitesi hakkında ayrıntılı bilgilere yer verildi.
PROFESYONEL EKİP, ÇARPICI GÖRÜNTÜLER

Turizmde uluslararası bir üne sahip olan Antalya'nın, sağlık turizminde de marka haline getirilmesini amaçlayan tanıtım filminde, yılın oniki ayı elverişli iklim koşulları da vurgulanarak kentin potansiyeli çarpıcı görüntüler eşliğinde ekrana yansıtıldı. Devlet hastaneleri, üniversite hastanesi ve çeşitli özel hastanelerde havadan ve yerden dış mekanların yanısıra iç mekanlarda birbirinden güzel sahnelere yer verilen filmde 8 oyuncu ve yardımcı oyuncu, 7 kişilik çekim ekibi, 6 kişilik yapımcı ekip görev aldı.
KENTE GELEN 78 BİN TURİSTE SAĞLIK HİZMETİ

Tanıtım filmi hakkında açıklama yapan Antalya Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgin, Avrupa’nın en büyük ve modern hava limanlarından biri olan uluslararası Antalya Hava Limanı’ na dış hatlardan yılda yaklaşık olarak 60 Bin civarında uçağın indiğini belirterek, 182 farklı ülkeden yaklaşık 10 Milyon yabancı ziyaretçinin Antalya’ya geldiğini ve bunlardan sağlık hizmetine ihtiyaç duyan 78 Bin turiste çeşitli sağlık kurum ve kurumlar tarafından sağlık hizmeti verildiğini söyledi.
BİLGİN: “SAĞLIK TURİZMİNİN PARLAYAN YILDIZIYIZ”

Antalya'da turistin sağlığı ve sağlık turizminin geleceği hakkında bilgiler veren Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü: "Biliyorsunuz ki; 2010 yılında Akdeniz Üniversite’sinde yapılan ilk çift kol, 2013 yılında yapılan ilk yüz nakli ile hemen ardından gerçekleştirilen 4 yüz nakliyle Antalya, artık organ nakilleri konusunda bir marka haline gelmiştir. Toplamda 42 hastane ve çeşitli sağlık kuruluşları ile Antalya’daki yabancı misafirlerlere tüm branşlarda sağlık hizmeti mevcut sağlık kuruluşlarında verilmektedir. Yetişmiş insan gücü, nitelikli uzman hekimleriyle Antalya sağlık turizminde de öncü rol oynamaktadır. 8 Bin 300 yabancı hasta Antalya’daki sağlık hizmetinden yararlanmak için planlı olarak sağlık turizmi kapsamında kentimize gelerek tedavi olmuştur. Sağlık turistinin Antalya’ya ayak basmasından itibaren, evine uğurlanana kadar ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmet, uzman sağlık personeli ve diğer yetkililer tarafından karşılanmaktadır. Kısacası Antalya artık sağlık turizminin parlayan yıldızı haline gelmiştir.”

 

antalya
sağlık
müdürlüğü'nden
“sağlık
turizmi
tanıtım
filmi”
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir