Medimagazin logo

Ameliyatlı hastaya doktorlardan ev ziyareti

Doktorlar bundan böyle hastalarıyla bağını sadece hastane ortamında sürdürmeyecek.
Kaynak: SABAH - GÜL KİREKLO
 Ameliyatlı hastaya doktorlardan ev ziyareti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ameliyat ettiği ve tedavisini sürdürdüğü hastasını evinde veya işyerinde de ziyaret edebilecek. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı tarafından geçen ay başlatılan '90 Gün Çalışması' kapsamında, hastaneden taburcu edilen hastalar, doktorlar tarafından evlerinde ziyaret ediliyor. Böylelikle doktorlar hastalarının ve hasta yakınlarının kendilerine verilen eğitim ve önerileri ev ortamında ne derece uyduklarını, doğru algılayıp algılamadıklarını yerinde görüyor. Bir anlamda koruyucu hekimlik yapılıyor. İstanbul Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır, ilk ziyaretini eylül ayında ameliyat olan 61 yaşındaki Ali Sayılır'ın Gebze'deki işyerine yaptı. Prof. Bakır, "Hastalarımızın ve yakınlarının kendilerine verilen eğitim ve önerileri ev ortamında ne derece uyduklarını, doğru algılayıp algılamadıklarını yerinde görme imkanımız oluyor. Aslında bu ev ziyaretleri ile bir çeşit koruyucu hekimlik yapıyoruz" dedi.

ameliyatlı
hastaya
doktorlardan
ev
ziyareti
Yorum (8)
tırıvırı
hocam tribunlere oynamayın gazete de cıkacagım haber olacagım, ilgili makamlar ooo ne guzel calısıyorsun gel onumzudekı secımlerde seni bakanmı yapalım diyecekler saniyorsun. tarikat baglantı var ise bakanda olursun hersey olursun yoksa ki var gibiki sana bu gorevi verdiler, ev ziyareti yapıyorumda diye cıkma , hadi hepsine yap bakalım yılda kac ameliyat yapabilirsiniz.
0
Cevapla
prolene35
hatırlatırken tuvaletten çıkarken kolonya peçetede tutalım
0
Cevapla
se
Aile hekimliği sistemini niye kurdunuz? Kamu hastaneleri birliği hastanedeki işlerini takip edeceğine aile hekimlerinin görev alanına giriyor,bir de"koruyucu hekimlikten" bahsediyor.
0
Cevapla
aile hekimi
Bravo...Bu iş ne zaman yapılacak.Hafta sonları mı? Akşam zorunlu misafirlik mi ? Zaten evde bakım hizmetleri diye bir hizmet var...Yatalak hasta yakınları artık temizlik gibi bakım hizmetlerine de sağlıkçı istiyor.Haberiniz olsun.Hastanın uzayan tırnaklarını tıbbi olarak eğitimli personel kesmeli !!! gibi...
0
Cevapla
bedrettin alyamaç
yeter! yeter! yeter! bu popülizm....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir