Medimagazin logo

Ambulansın yaralı polise müdahale etmediği iddiası

Tekirdağ’da dur ihtarına uymayarak kaçan bir şahsı kovalayan ve düşerek omzundan yaralanan polis memuruna olay yerine gelen ambulansın müdahale etmeden gittiği iddia edildi.
Kaynak: İHA
Ambulansın yaralı polise müdahale etmediği iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre Aydoğdu Mahallesi’nde huzur uygulaması yapan polis ekipleri kontrol noktasında durmadan kaçan bir otomobili kovalamaya başladı. Kovalamaca sonunda otomobil bir sokakta kıstırıldı. Bu esnada polis memuru İbrahim Karahan otomobilin içinde kaçmaya çalışan 15 yaşındaki Erdal E.’nin peşinden koşmaya başladı. Erdal E’nin üzerine atlayan polis memuru Karahan, düşerek omzunu yere vurdu. Polis ekipleri olay yerine yaralanan arkadaşları için ambulans istedi. İddialara göre ise olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlileri sedyeyi indirerek polis memuru Karahan’a müdahale etmeye başladı. Bu esnada sağlık görevlileri ‘biz başka vaka varmış oraya gidiyoruz’ diyerek polis memurunu ambulansa almadan olay yerinden uzaklaştı. Yaralı polis memuru ise ekip otosuyla hastaneye getirildi.

Sol omuz köprücük kemiğinde kırık tespit edilen polis memuru Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Polis memuru Karahan’ı hastanede Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ziyaret etti.

Öte yandan polis memurları ise olaya ilişkin tutanak tuttu. Tutanak ise ambulansın olay yerine geldiği, yaralı polis memuruna müdahale ettikten sonra olay yerinden başka bir vakanın olduğu gerekçesi ile ayrıldığı bilgilerine yer verdi.

Sağlık Müdürü Mehtap Şen, olayı incelediklerini telsiz kayıtlarını dinledikten sonra gerekli çalışmayı yapacaklarını söyledi. Konunun üzerinde hassasiyetle duracaklarını ifade eden Şen, gelişmelerle ilgili olarak basını bilgilendireceğini söyledi.

ambulansın
yaralı
polise
müdahale
etmediği
iddiası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir