Medimagazin logo

Alternatif tıp kararı Maranki'yi sevindirdi

Sağlık Bakanlığı'nın görevlerini düzenleyen Kanun Hükmünde Kararname'ye 'alternatif tıp' ifadesinin girmesi, yıllardır bu tedavi yöntemini uygulayan uzmanları da sevindirdi.
Kaynak: AKŞAM
Alternatif tıp kararı Maranki'yi sevindirdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Yıllardır alternatif tıp konusunda çalışmalar yapan ve bu konuda ünlenen Prof. Dr. Ahmet Maranki, yasal düzenlemeye ilişkin şöyle konuştu: Tamamlayıcı tıp, alternatif tıp, bütünleyici tıp gibi sözcükleri Türkiye'de ilk defa ben anlatmaya çalıştım. Şu an alınan bu kararın aslında geç kalınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. AB Uyum Programları gereği olması gereken bir düzenlemeydi.
Asıl olan yapılacak çalışmalarla altyapısının doldurulmasıdır. İşinin uzmanı ehil kişilerle yapılacak olan çalışmalar vatandaşların daha doğru yönlendirilmesine sebep olur. Bugün çok sayıda Avrupa ülkelerinde alternatif tıbbı uygulayan mevzuatlar var. Ben alınan bu kararın Türk milleti için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlık Bakanlığı'nın da bu konuda duyarlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.'

8 yıldır homeopati tedavisi uygulayan alternatif tıp konusunda uzman Doktor Sibel Spınu ise şunları söyledi: 'Alternatif tıp, benim uyguladığım bir tedavi yöntemi. Homeopati tedavi yönteminin yurtdışında eğitimini aldım. Yasaya girmesi çok sevindirici bir gelişme. Ancak bunu bilenler, uzmanlar uygulamalı. Bu çok önemli'

alternatif
tıp
kararı
maranki'yi
sevindirdi
Yorum (21)
Dr.A.C.G
Ahmet MARANKİ isimli zat tütün eksperi olarak, mesleği ile ilgisi olmayan tıbbi konularda nasıl ahkam kesiyor anlamıyorum. Akademik ünvanların akdemi dışında ticari olarak ve çarpıtma ile kullanılmasına güzel bir örnek... Adam Prof. ünvanını ne şekilde aldı bilmem ama hekim olmadan hekimmiş gibi kendini satıyor.
0
Cevapla
mali
Bizzat bir hastamın başına gelen olaydır:Bir tütün eksperinin alternatif tıp kampına katılan şeker hastalarına insülin bıraktırılıyor ve hastaların çoğu görme kaybı ve başka problemlerle yüzleşmek zorunda kalıyor...
0
Cevapla
aristotales21@hotmail.com
mesleği dışında yorum yapılınca sayın doktorlar feryat ediyor.O zaman ülkemizde mesleği dışında(doktorluk)yapan müteehhit,tüccar olan doktorları ne yapalım.kendilerine gelince feryat et başkasına gelince ne varki de....Ne güzel.
0
Cevapla
Aziz Yalçın
Ahmet Maranki prof ünvanını nerede hangi alanda nasıl almış. Bir TV programında izledim, bilim adamı ile bağdaşmyan bir üslup ve yaklaşım içerisinde sözümona sağlık ile ilgili şeylerden bahsederken bri üfürükçüden farksız olduğunu bir hekim olarak hisettim . Böyle bir dönemde sağlık bakanlığının bu tarz şahısların önünü açması ne kadar acıklı, ancak kendilerine de bu yakışırdı zaten.
0
Cevapla
gölgelice
Merak ediyorum, alternatif veterinerlik var mı acaba! Veya alternadif diş hekimliği. Avukat olmayanın davalarda alternatif avukatlık yaptığı görülmüş mü?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir