Medimagazin logo

Ali Babacan: Obama sağlık reformunu yapamadı, biz yaptık

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan sağlık alınandaki hizmetlerden bahsederken, "Obama sağlık reformunu yapamadı, biz yaptık, annesi, parası olmadığı için ve hastanelerden sağlık hizmeti alamadığı için hayatını kaybetmiştir. Bunun acısını içinde yaşayan bir insan, bu reformu yapamadı" diye konuştu.
Ali Babacan: Obama sağlık reformunu yapamadı, biz yaptık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan , 24 TV'de katıldığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ekonomide toparlanmaya paralel olarak eşitsizliğin çoğaldığını dile getiren Babacan, ABD'de toparlanmanın somut katkısının nüfusun sadece yüzde 1'i tarafından hissedildiğini ifade etti. ABD Başkanı Barack Obama'nın bu anlamda büyük sıkıntı içinde olduğunu anlatan Babacan, "Sağlık reformu yapmaya çalıştı ama parlamentodan geçiremedi ki kendi annesinin vefat nedeni budur. Annesi, parası olmadığı için ve hastanelerden sağlık hizmeti alamadığı için hayatını kaybetmiştir. Bunun acısını içinde yaşayan bir insan, bu reformu yapamadı. Biz Türkiye 'de bunları gerçekleştirdik. Hep gerçekçi olduk, asla popülizme kaçmadık" dedi.

ali
babacan:
obama
sağlık
reformunu
yapamadı
biz
yaptık
Yorum (4)
www.aciamagercek.com
KÜRESEL OLİGARŞİ BAŞKAN FİLAN TANIMAZ Hiçbir sağlık güvencesi olmayan 60 milyon Amerikalı hastalıktan sürünür, koli kutularının içinde evsiz insanlar soğuk ve sefalet içinde ölümü beklerken, ne Senatonun ve ne de hastalık lobisinin kılı kıpırdamadı. Aksine bu garibanlar sağlık güvencesi ve bedava ilaç almasın diye, Amerikanın altını üstüne getirdiler. Bütçeyi onaylamadıkları için hatırlayın memurlar maaş alamadı. Obama'nın aşçısı, bahçıvanı, köpeklerinin bakıcısının işine son verildi de, Obama hazretleri, Beyaz sarayın karşısındaki hamburgerciye talim etmek zorunda kaldı. Hastalık lobisinin vicdanı yok, seçilmiş milli iradeyi bile takmıyorlar. Neden? Çok basit : ABD kişi başı sağlık harcaması 9000 dolar. ABD sağlık sektörünün büyüklüğü 2.7 trilyon dolar. Dünya ortalaması ise dudak uçuklatıyor. Bu ballı pazarın önünde kimse duramaz. Petrolden bile büyük bir sektör. Petrol için dünyayı nasıl hallaç pamuğu gibi dağıttıklarını unutmayın.
0
Cevapla
uzm dr
Saglıkta kaliteden odun verilemez. Saglik hizmetlerine gecici bir sure erisimi kolaylastirmis olabilirsiniz ama 10 yıl sonra ne olacagini kimse dusunmuyor. Saglik politikaniz surdurulebilir degil. 10 yil sonra sagliktaki devrimi hep beraber yasayacagiz. Personelin ve tibbi cihazlarin kalitesizligi cok kisinin canini yakacak.Bakan Bey bu konuyu doktor kardesi ile konusursa gercekleri gormesi kolaylasabilir.
0
Cevapla
mcs
çok iyi bir şey yapmış gibi konuşuyorlar ya ona uyuz oluyorum...
0
Cevapla
ahmet tosun
Sen onu 3 yaşında vefat edip babasının sırtında çuvalda taşınan Vanlı Muharrem'in babasına anlat.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir