Medimagazin logo

Akademisyene maaş iyileştirmesi şart

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, öğretim elemanlarının maaşlarında iyileştirme öngören kanun teklifini TBMM’ye sundu.
Akademisyene maaş iyileştirmesi şart
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akademisyen maaşlarında 1750 TL’ye varan artış öngören kanun teklifinin gecikmiş bir hakkın teslimine yönelik olduğunu belirten Ayaydın, ömrünü bilime ve eğitime adamanın karşılığının bu olmaması gerektiğini kaydetti. Ayaydın, son yıllarda yüksek öğrenimde yaşanan değişimin sadece üniversite sayısını artırmaya yönelik niceliksel bir durum olduğunun altını çizerek, “Nitelik açısından hâlâ bir mesafe alınamadığını görüyoruz. Yüksek öğrenimdeki bu hazin durumun temel sebeplerinden biri de öğretim elemanlarının mevcut mali hakları” dedi. Akademik camianın hemen her kademesinde hizmet etmiş bir akademisyen olarak mevcut sıkıntıları yakından bildiğini ifade eden Ayaydın, şöyle konuştu: “Maaş artışları diğer kamu personelinin çok altında kalmış olan akademisyenlerin gelirlerinin son 11 yıllık dönemde reel olarak eridiği bizzat YÖK raporlarında görülüyor.”

akademisyene
maaş
iyileştirmesi
şart
Yorum (5)
s.d.
emekli hekimler ne olacak???
0
Cevapla
Dr Hakan
25 yıllık akademisyen ve kıdemli profesör olarak aldığım maaş 4800 lira. Bunu kendi anneme söylediğimde o bile inanmıyor. İnsanlara söylemekten utanıyoruz. Bazen söylemek zorunda kalınca şaşırıyorlar ve üzülüyorlar. Maalesef bu durumdayız...
0
Cevapla
Ahmet
Kurum hekimlerine SB dışında olduğu için Döner ödemesi yapılmaz ama döner ödemesi alamayan Silahlı Kuvvetler ve SGK hekimine bunun karşılığı olarak %700 Ek Denge Tazminatı verilir. Her ikisinden de mahrum bırakılan mağdur, mazlum hekimler ne yapsın?
0
Cevapla
Hikmet
Ahmet kardeş, bu ülkede Hekim olma, hele hele Kurum hekimi asla olma da ne olursan ol
0
Cevapla
yandal
emekli hekimlerin hakları ve acil hekimlerinin durumları şu an için öncelikli düzeltilmeli.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir