Medimagazin logo

Aile Sağlığı Merkezi'nden korona virüs aşısı çaldı: Koleksiyon içinmiş

İzmit'te bir genç, Aile Sağlığı Merkezi'nde görevlinin aşı odasından çıktığı sırada içeri girip, 6 koronavirüs aşısı çaldı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüpheliyi gözaltına aldı.
Kaynak: DHA - Dinçer AKBİR-Selda Hatun TAN
Aile Sağlığı Merkezi'nden korona virüs aşısı çaldı: Koleksiyon içinmiş
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gündoğdu Mahallesi'nde önceki gün öğleden sonra Gündoğdu 3 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen bir genç, görevli aşı odasından çıkınca içeri girdi. İddiaya göre, 6 koronavirüs aşısı çalan  genç, merkezden ayrıldı. Aşıların eksik olduğunu fark eden sağlık çalışanları, hırsızlığı güvenlik kameralarından tespit ederek polise haber verdi. Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, ismi öğrenilemeyen genci yakalayarak gözaltına aldı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde, Aile Sağlığı Merkezine gelip bir süre koridorda bekleyen şüphelinin, aşı odasına girdiği, yaklaşık 20 saniye sonra odadan çıktığı görüldü. Aşı odasından çıktığı sırada bir personel ile karşılaşan şüphelinin, daha sonra aile sağlığı merkezinden ayrıldığı görülüyor.

Eski sağlık çalışanı koleksiyon için çalmış

Aile sağlığı merkezinden 1 flakon Biontech aşısının çalan, eski sağlık çalışanı N.A.B. olaydan yaklaşık 3 saat sonra yakalandı. N.A.B.'nin aldığı aşı şişesine el koyuldu. N.A.B., ifadesinde, aşı şişesini koleksiyon amaçlı aldığını söyledi. Soruşturma devam ediyor. 

i̇zmit
aile sağlığı merkezi
aşı
aşı odası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir