Medimagazin logo

"Aile hekiminin hastayı darp haberi" tamamen yalan çıktı

İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, doktordan dayak yediklerini iddia eden kişilerin hastaneyi bastığını ve duyarlı kişiler tarafından darp edildiğini söyledi.
"Aile hekiminin hastayı darp haberi" tamamen yalan çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şerif Efendi Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana gelen dayak olayı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, doktordan dayak yediklerini iddia eden kişilerin hastaneyi bastığını ve duyarlı kişiler tarafından darp edildiğini söyledi. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi:

"22 Ağustos'ta il Sağlık Müdürlüğü'nün hemen karşısında bulunan Şerif Efendi Aile Sağlığı Merkezi'ne saat 16.00 sularında Çoşkun Bozkurt, annesi Hatice Bozkurt adına ilaç yazdırmak için aile hekimi Dr. Murat Tüylü'ye başvurmuştur. Hastanın kendisi olmadığı için en azından yaşlı olan annesinin yaşadığını tespiti için kimliğinin getirmesi istenmiştir. Ancak Çoşkun Bozkurt ilaç yazması konusunda ısrar etmiş ve aile hekimi tekrar yasal olarak bu durumun gerektiğini belirtip eğer tereddütleri varsa hemen karşıda bulunan İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurabilecekleri söylenmiştir. Şahıs hakaret ederek ve kapıyı çarparak çıkmış ve biraz sonra bir daha geleceğini söylemiş. Çoşkun Bozkurt ve yanındaki üç kişi aile sağlık merkezine bir daha gelmişler ve 'Burayı başınıza yıkacağız' diyerek ağıza alınmayacak küfürler etmeye başlamışlardır. Aile Sağlık Merkezi'ndeki bazı vatandaşlar araya girerek olayı yatıştırmak ve şahısları dışarı çıkarmak istemişlerdir. Dışarı çıkarken Aile Sağık Merkezi önünde büfe işleten Fatih Aktürk'ü Çoşkun ve arkadaşları darp etmiş bunun sonucunda büfenin hemen yanında çalışan inşaat işçileri, büfe çalışanının haksız yere dövüldüğünü düşünerek Çoşkun Bozkurt ve yeğenini yaralamışlardır. Bu arada yaralanan darp edilen şahıs ile yeğenleri için gelen 112 ekiplerine de küfürler edilmiş ve müdahale etmelerine izin verilmemiştir.

İl Sağlık Müdürlüğünün hemen karşısında olay meydana geldiği için İl Sağlık Müdürü olarak benimle birlikte bazı müdürlük çalışanları kavga boyutuna şahitlik etmiştir. Sağlık çalışanlarına bizzat şiddet uygulamak üzere adam toplayarak gelen bu kişilere aile sağık merkezi önüdeki büfe sahibi başta olmak üzere konuya duyarlı vatandaşlar izin vermemiştir. Bu anlamda teşekkürlerimi ifede etmek istiyorum. il Sağlık Müdürlüğü olarak ayrıca konu ile ilgili inceleme ve araştırma başlatılmıştır. Konu ile ilgili taraflar şikayetçi olmuş ve adli tahkikat devem etmektedir. "
 

"aile
hekiminin
hastayı
darp
haberi"
tamamen
yalan
çıktı
Yorum (6)
Kızgın
Dövdüysede eline sağlık. Çok iyi yapmış. İnşaat işçilerinide tebrik ederim. Bunlar ömür boyu desturla gelirler artık. Sopa yiyende yine hastaneye gidiyor ve yine doktora muhtaç Bırakın atın bir köşeye ...
0
Cevapla
mehmet akçay
maalesef bizlerde hasta olmadan giriş yaptırmak isteyen, kimliği olmadan giriş yaptırmak isteyen vatandaşlarla karşılaşıyoruz. ve problemler yaşıyoruz. lütfen bakanlık bu konuya çözüm bulsun. hekimler nüfüs memurumudur? hekimler detektifmidir? herşeyi hekimlere yüklenmiş bir sistem oluştu. bırakın bizler sadece görevimizi yapalım ve hasta bakalım. aklımızda aman şu malzemeyi kullanmayalım, aman ihalelerde birşey çıkmasın, aman kimliği olmayan hastaymış, aman hasta yaşlı hastaneye getirememişler ve evde bakımıda aramamışlar ne yapazağızdan kurtulalım artık. ben artık Türkiye'de sadece hekimlik yapmak istiyorum. ama hastanede hekimlik yanında her işede bizler bakıyoruz. lütfen.
0
Cevapla
ASLI ŞANLI KARAMAN
Ben de sağlık müdürüne teşekkür ediyorum, doktorunun arkasında durduğu için... Bu devirde zor gerçekten böyle bir idareci ile karşılaşmak...
0
Cevapla
Dr. Emre
Milliyetin anasayfasında bile doktor hastayı dövdü diye çıktı, ben tahmin etmiştim altında başka iş var diye, şimdi adamın ifadesi bile kaypak, diyorki 45 dk sonra yiğenimle tekrar gittim belki doktorun siniri geçmiştir diye, demiyor terbiyesiz sağlık ocagını basmaya gittim diye, nasıl bir zihniyettir anlamış degilim, bunlara bu haddi bu cesareti veren kim??? Allah Sağlık Çalışanlarıma yardım etsin, unutmayın herkesin çolu çocugu var, kimi sağlıkçı kimi öğretmen kimi başka işte, herkesin anası babası kardaşı var, öyle her önüne gelene efelik yapmak artık haddini aştı, birgün gelecek bir sağlık çalışanının yakını böyle edepsizlik eden birini vuracak sonra Sağlık bakanlığı biz ne yaptık; her defasında vatandaşı doldurduk doldurduk doktorun üstüne gönderdik diyecek ama iş işten geçmiş olacak, Balık baştan kokar demişler, Sağlık Bakanı ve Başbakanımız lütfen açıklama yaparken bunlara dikkat etsinler. İL Sağlık Müdürünü tebrik ediyorum delikanlı adammış, Helal olsun diyorum hocam saygılar.
0
Cevapla
ekrem
doktor hastayı dövdü haberi maşetten verildi.bakalım tekzip haberini kim verecek? allahım herkes mi düşmen doktorlara, bu kadar mı sahipsiziz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir