Medimagazin logo

Aile hekimi, takımını Türkiye şampiyonu yaptı

Yatağan ilçesinde Muğlaspor Okçuluk Takımı, Minikler Salon Türkiye Şampiyonası'nda kızlarda takım halinde iki birincilik, bireyselde ise iki birincilik, iki ikincilik, bir üçüncülük kazandı.
Aile hekimi, takımını Türkiye şampiyonu yaptı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa'da düzenlenen Türkiye Okçuluk Federasyonu Minikler Salon Türkiye Şampiyonası'na 11 sporcuyla katılan Muğlaspor Okçuluk Takımı, 11-12 ve 13-14 yaş kategorilerinde, bireysel ve takım halinde yarıştı.

Bencik Mahallesi Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan eski okçuluk sporcusu aile hekimi Ejder Sözen antrenörlüğünde şampiyonaya katılan takım, kızlarda 11-12 ve 13-14 yaş kategorilerinde takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Bireysel olarak yarışan Songül Lök ve Tuğçe Aba, kendi kategorilerindeki sıralamalar ve elemelerde ikişer Türkiye rekoru kırdı. İki sporcu, eleme turunda kategorilerinde birinci olmayı başardı.

Sıralamada iki Türkiye rekoru elde eden Emircan Haney ve Gülçin Balık ise elemelerde gümüş madalya kazandı. Demet Çamlı ise bronz madalyayla şampiyonayı tamamladı.

- 3 yılda 6 Türkiye rekoru

Takım antrenörü Sözen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, madalyaların yanı sıra 6 Türkiye rekoru kırdıklarına dikkati çekti. Takımın 3 yıl önce kurulduğunu ve bugüne kadar Türkiye şampiyonalarında önemli başarılar elde ettiklerine değinen Sözen, şöyle konuştu:

"Bursa'da düzenlenen şampiyona öncesinde sıkı bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışmalarımız sırasında, takıma yeni katılan sporcularımızla şampiyonaya çok iyi şekilde motive olduk ve hedefimizi en yukarıda tuttuk. Neticede amacımıza ulaştık. Turnuva öncesinde herkese takımımızın Türkiye şampiyonu olacağını söylüyorduk ve sözümüzü tuttuk."

Sözen, takıma katkılarından dolayı Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Menteşe Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

aile
hekimi
takımını
türkiye
şampiyonu
yaptı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir