Medimagazin logo

Afrika’nın en fakir ülkesine Kastamonulu doktorlar sağlık götürecek

Kastamonu Umut Sağlıkçılar Derneği (UMSAD), dünyanın en fakir ikinci ülkesi olan Nijer’de sağlık taraması yapacak.
Afrika’nın en fakir ülkesine Kastamonulu doktorlar sağlık götürecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KASTAMONU-UMSAD yöneticileri, derneğin faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. UMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Şafak, 20 kişiden oluşacak gönüllüler arasında uzman doktor, hemşire, diş hekimi, sağlık memurlarının bulunacağını açıkladı. Şafak, haziran ayında planlanan gönüllüler sağlık etkinliğini her yıl için amaçladıklarını söyledi.

Gönüllüler hareketi olduklarını kaydeden UMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Hüseyin Oğuz ise “Halkın sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmesi ve Kastamonu’nun daha sağlıklı bir kent haline gelebilmesi amacıyla derneğimiz faaliyetlerini sürdürecektir.” dedi.

"DİN, DİL, IRK FARKI GÖZETMEKSİZİN SAĞLIKLI YAŞAM HİZMETİ SUNMAK İSTİYORUZ"
UMSAD Genel Sekreteri Mustafa Korkmaz da derneğin amacının insan, çevre ve hayvanların sağlığını korumak için gerekli çalışmaları yapmak istediklerini söyledi. Korkmaz, UMSAD’ın amaçlarını şöyle özetledi:

”Sağlığı koruma konusu ile ilgili konferans, sempozyum, panel vb etkinlik düzenlemek. Sağlıkla ilgili bilimsel çalışmalar yapmak ve yaptırmak, yapılan çalışmaları yayınlamak, toplumun sağlığı ile ilgili tıbbi, gıdai vb inceleme, tahlil, araştırmalar yaparak, toplumun aydınlanmasını sağlamak amacıyla yurt içi ve dışındaki her türlü faaliyette bulunmak istiyoruz ve destek vermek istiyoruz. Koruyucu hekimlik, mediko sosyal ve halk sağlığı ile ilgili ilmi, tatbiki ve tedavi edici mahiyette araştırmalar yapmak, yaptırmak ve bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek. Sağlıklı yaşama konusunda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak için gerekli faaliyetlerde bulunur.


Sağlıklı düşünce ve yaşam ile ilgili projeler üretmek, sağlıklı düşünce ve yaşam ile ilgili bilimin gelişmesine katkıda bulunmak, sağlıklı düşünce ve yaşam felsefesini evrensel ölçekte yaymak, aynı amaca uygun faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası resmi ve sivil kuruluşlarla işbirliği yapmak.”
Bu arada, doktorlar, eczacılar, veteriner, diş hekimleri, sağlık çalışanları UMSAD’a üye olabiliyor. UMSAD, diğer meslek mensuplarını da üyeliğe kabul ediyor.

afrika’nın
en
fakir
ülkesine
kastamonulu
doktorlar
sağlık
götürecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir