Medimagazin logo

Afet bölgesi için yeni karar... Sağlığa erişim uygulamasının süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, afet bölgesinde yaşayanlar için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresinin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını duyurdu
Afet bölgesi için yeni karar... Sağlığa erişim uygulamasının süresi uzatıldı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşların sıkıntılarını gidermenin ve yaşamlarını daha kolay hale getirmenin, en önemli gündem maddeleri olduğunu belirtti. 

Bakan Işıkhan, insanlar rahata kavuşana ve depremden etkilenen şehirler tamamen imar olana kadar çalışmaya devam edeceklerini kaydederek, "Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırılmıştır" dedi.
 

calisma ve sosyal guvenlik bakani vedat isikhan
deprem bolgesi
sagliga erisim uygulamasi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir