Medimagazin logo

Adana'da sahte beyin cerrahı skandalı

Kendisini "beyin cerrahı" olarak tanıtan 23 yaşındaki genç, Adana’da bir hastanede doktor önlüğü giyip bazı hastaları muayene etti.
Adana'da sahte beyin cerrahı skandalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geçen yıl ağustos ayında Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birinde Ali Haktan Y. adlı kişinin sahte doktor olduğunu manşetleriyle ortaya çıkarılmıştı.

Habertürk Gazetesi'nden Neşet Karadağ'ın haberine göre; benzer bir vaka Adana’da yaşandı. Olayın ortaya çıkması ise Şervan T.’nin şüpheli davranışlarının güvenlik görevlilerinin dikkatini çekmesiyle oldu. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor önlüğü giyip, servislerde bazı hastaları muayene ettiği iddia edilen “sahte doktor” 23 yaşındaki Şervan T., şüphe üzerine yakalandı.

"BEYİN CERRAHIYIM" DEDİ

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde son günlerde doktor kıyafeti giyip elinde doktor kaşesi ile gezen bir kişi güvenlik görevlilerinin dikkatini çekti. Güvenlik görevlileri yaptıkları araştırma ve takipte, servislere giderek kendisini hastalara ve hastane personeline “beyin cerrahı” olarak tanıtan bu kişinin, iddiaya göre, servislerdeki bazı hastaları muayene ettiğini, kalp grafilerini çektirdiği saptadı. Hastane doktorları ve çalışanlarının Şervan T.’yi tanımaması üzerine güvenlik görevlileri doktor önlüğüyle dolaşan bu kişiyi gözaltına aldı.

“Doktorluğa meraklıyım” diyen Şervan T., savcılık tarafından serbest bırakıldı.

sahte doktor
adana
beyin cerrahı
Yorum (1)
Ahmet Rasim Küçükusta
Doktorluğa heves ettiği için "akıl sağlığı yerinde olmayan biri olduğuna hiç şüphe yok" ama "beyin cerrahlığına meraklı" olması iyice keçileri kaçırmış olduğunu gösteriyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir