Medimagazin logo

'Acil doktor yokluğundan kapatılmadı'

Cebeci’de her gün yaklaşık bin kişiye hizmet veren Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, tadilat gerekçesiyle kapatıldı. Doktorların iş yoğunluğuna dayanamayıp topluca izne çıkması sonucu acil servisin kapatıldığı iddia edilirken, Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan yapılan açıklamada, “Doktor yoktu, kapatıldı diye bir şey söz konusu değildir” denildi.
Kaynak: HÜRRİYET
'Acil doktor yokluğundan kapatılmadı'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara’nın Cebeci semtinde yer alan ve her gün binlerce hastanın ziyaret ettiği Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, 3 gün önce servis girişlerine asılan ‘tadilat nedeniyle kapalıdır’ yazılarıyla hizmet dışı bırakıldı. Hastanenin Çocuk Acil Servis’i çalışmaya devam ederken, hafta sonu boyunca Acil Servis’e gelen ambulanslar ve hastalar güvenlik görevlileri tarafından başka hastanelere yönlendirildi. Acil servisin hemen yanında büfe işleten ve süreci yakından takip ettiğini belirten Oğuz Fakıllı, Ankara Hürriyet’e bilgi vererek şunları söyledi: “Burada çok fazla yoğunluk var ve sadece 5-6 doktor müdahale ediyordu. Asistanların belli bir kısmı yoğunluktan dolayı istifa etti. Geri kalan kısımdaki doktorlar da istifa etti. Hastanede çok az bir doktor kaldı, onlar da 2-3 ay idare etmeye çalıştı ama dayanamayıp ücretsiz izin haklarını aldılar. Burada 4-5 doktor kalınca onlar da başhekimliğe başvurmuş. Genel Sekreterlik de ‘kapatacağız’ demiş. Tadilat filan yok içeride.”
İddialarla ilgili Kamu Hastaneleri Kurumu Ankara 1. Bölge Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

TEKNİK SORUNLARA MÜDAHALE EDİLDİ

“Okulların tatile girmesi ve Ramazan ayı dolayısıyla yaşanan hasta sayısının azalması durumu nedeniyle, hastanemiz genelinde var olan ve hizmetin aksamasına sebep olan muhtelif teknik sorunlara müdahale edilmiş olup acil serviste de bu kapsamda birkaç gün içinde giderilebilecek çeşitli tadilat ve düzenlemeler yapılmaktadır. Doktor yoktu, kapatıldı diye bir şey söz konusu değildir. Bu çerçevede 26.06.2015 tarihinden itibaren hastanemiz acil servisine başvuran hastalardan durumu uygun olanlar, birliğimize bağlı hemen yakınımızda bulunan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönlendirilmektedir. Çocuk acil servisi, kırmızı alan hastaları ve acil yoğun bakım hastalarına verilen hizmet ise kesintisiz devam etmektedir.”

 


HABERLE İLGİLİ AKŞAM SAATLERİNDE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Yazılı ve görsel medyada Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ile ilgili iddialara ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi Hastane Yönetimi tarafından,  planlı olarak, hasta ve çalışan güvenliği ve memnuniyetini yükseltmek ve teknik sorunları gidermek maksadıyla 26 - 29 Haziran 2015 tarihleri arasında tadilata alınmıştır.  

Tadilat süresince Acil Servise başvuran hastalar öncelikle yakın çevredeki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönlendirilmiştir. Acil Servisin kırmızı alan, acil yoğun bakım ve çocuk acil birimlerinde ise acil hizmet sunumu tadilat süresince de kesintisiz olarak devam etmiştir.

Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi 29 Haziran 2015 Pazartesi (Bugün) itibarıyla normal hizmet sunumuna başlamıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

ankara eğitim ve araştırma hastanesi
acil servisi
Yorum (1)
orhan
Hastanenin yanındaki büfeci yetkili kişi olarak gerekli açıklamayı yapmış. Malum gazetelerde tabiki onun açıklamalarıyla haber yaptılar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir