Medimagazin logo

60 dereceden -20’ye, çölden buzullara…

Endokrinoloji Uzmanı Prof. Taner Damcı, organ bağışına dikkat çekmek amacıyla yarıştığı Antarktika Ultra Maratonu’nun fotoğraflarını meraklılarıyla buluşturuyor.
Kaynak: ntvmsnbc
60 dereceden -20’ye, çölden buzullara…
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL - 2001 yılında başladığı maraton macerası boyunca Sahra, Gobi ve Atamaca çöllerini geçen ve Türkiye’nin ilk ultramaratonu Likya Yolu’nu düzenleyen Prof. Dr. Taner Damcı, Türkiye’yi çöl maratonu ile tanıştırdı ve ilk çöl maratoncusu unvanını aldı. Bugüne kadar güneşte 60 dereceyi gösteren hava sıcaklıklarında koşan Prof. Damcı, Antarktika Ultra Maratonu’nda ise -20 derecede mücadele etti.

Her yıl daha fazla çocuğun organ nakliyle hayata dönmesini sağlamak için koştuğunu söyeyen Prof. Dr. Taner Damcı, duygularını şöyle ifade etti: “Koşarken bir amacım vardı. Organ bağışına dikkat çekmek istiyordum. Bu benim için göstereceğim performanstan bağımsız ve çok onur vericiydi. Maratonda organ nakline dikkat çekmiş ve organ bağışının özendirilmesine katkıda bulunmuş oldum. Birkaç kişinin aklında kalıcı olsa, birkaç kişi bile organ bağışlasa ülkemiz için bir adım olacaktır diye düşünüyorum.”

Antarktika Ultra Maratonu’nu fotoğraflarından oluşan “Çölden Buzullara” fotoğraf sergisi, 15 Mart 2013 tarihine kadar Memorial Şişli Hastanesi Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

60
dereceden
-20’ye
çölden
buzullara…
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir