Medimagazin logo

3600 ek göstergede detaylar belli oluyor! 25 yıllık bir hemşire 38 bin TL fazla ikramiye alacak

3600 ek göstergesine ilişkin düzenleme dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemenin en geç hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor. 3000 olan kamu çalışanının 3600 ek göstergeye yükselmesiyle 25 yıllık hizmet süresi olan bir hemşire 38 bin lira daha fazla ikramiye alması bekleniyor
Kaynak: NTV Haber
3600 ek göstergede detaylar belli oluyor! 25 yıllık bir hemşire 38 bin TL fazla ikramiye alacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde artık sona gelindi.

Çalışmalar dün akşam itibariyle büyük ölçüde tamamlandı. Geçen haftadan bu yana iki kez Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplantı yapılmıştı. Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü. Görüşmede hazırlanan formüller Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu.

Düzenlemede üç formül ekseninde çalışma hazırlandı. Biri dar kapsamlı, diğer ikisi ise daha fazla memur ve emekliyi içine alan geniş kapsamlı düzenleme. Dar kapsamlı formülde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri kapsanıyor. Diğer iki alternatif formülde tüm kamu çalışanlarını ele alan bir düzenleme söz konusu. 3000 ek göstergenin altındaki kamu görevllieri için tazminat yansıtma oranının artırılması ile ücretlerde daha çok emekli aylıklarında iyileştirme yapılacak.

Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı'na yapılan sunum sonrası geniş kapsamlı düzenlemenin hayata geçirilmesi için mutabakat sağlandı. Ağırlıklı olarak bu formül üzerinde duruluyor.

Örneklerle ek gösterge

Ek göstergesi 3000 olan kamu çalışanının 3600 ek göstergeye yükselmesiyle 85 olan tazminat yansıtma oranı 145'e yükselecek. 30 yıllık hizmet süresi varsa emekli ikramiyesinde 45 bin liraya yakın artış sağlanacak. 25 yıllık hizmeti olan polis, hemşire, din görevlisi 38 bin lira daha fazla ikramiye alacak.

25 yıl çalışıp emekli olan bir öğretmen bugün 5 bin 245 lira alıyorsa düzenlemeyle birlikte 6 bin 400 lira emekli maaşı alacak.

Düzenleme Ocak 2023'ten itibaren geçerli olacak.

Açıklama ne zaman?

Düzenlemenin hafta sonu açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 3-5 Haziran tarihlerinde Kızılcahamam'da yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenlemeyi burada kamuoyuna duyurması bekleniyor.

3600 ek gosterge
cumhurbaskani recep tayyip erdogan
hemsire
emekli ikramiyesi
Yorum (7)
dr.hesap uzmanı
2 yıllık yüksek okul mezunu polis ve lise mezunu din görevlilerinin ek ödeme katsayısı 3600 olduğunda; eğitim süresi dikkate alınırsa 6 yıl +4 yıl = 10 yıl okuyan uzman hekimlerin katsayısı 7200 olmalıdır.
40
Cevapla
Emekli emekçi hekim
@dr.hesap uzmanı çok haklısınız çok da güzel söylüyorsunuz ama benim hiç umudum yok yılbaşının üzerinden ,14 mart üzerinden aylar geçti (yapılacak düzenlenecek, gerçekleşecek )umarım ben yanılırım
14
Cevapla
Suna Özgül
2015 den sonra emekli olan ogretmenlerinde aldıkları ikmamiye farkı odensin onlarında hakkı şimdiki emeklilere ödenecek farkında 2000 sonrası emekli öğretmenlere odensin
2
Cevapla
ali çantabey
ellere varda bize yok mi ? bende isterem ...? doktorlara 2400 ek gösterge ilave yapılsın.
5
Cevapla
dr
doktora gösterge mösterge yok. para istiyorsan git yurtdışına, geç özele...... bu kadar basit
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir