Medimagazin logo

2018'de 5 şehir hastanesi hizmete açılacak

Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Çelebi: "2018 yılında Allah nasip ederse Ankara Bilkent, Elazığ, Eskişehir, Manisa ve Kayseri şehir hastanelerimizi hizmete açacağız"
Kaynak: AA
2018'de 5 şehir hastanesi hizmete açılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi, 2018 yılında Ankara Bilkent, Elazığ, Eskişehir, Manisa ve Kayseri'de şehir hastanelerini hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi.

Çelebi, Elazığ'da inşası süren ve yüzde 77'si tamamlanan 437 bin metrekare alana sahip bin 38 yatak kapasiteli şehir hastanesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Sağlık Bakanlığı olarak 2017 yılında Mersin, Yozgat ve Isparta ve Adana Şehir Hastanelerini açtıklarını vurgulayan Çelebi, hizmete sunulan şehir hastanelerinin, yeni tıbbi birimleriyle ve otelcilik hizmetleriyle hasta ve insan odaklı bir anlayışın tezahürü olduğunu bildirdi.

Kamu özel işbirliği çerçevesinde yapılan şehir hastanelerinin tümünün bir an önce tamamlanması için gece gündüz çalıştıklarına değinen Çelebi, şöyle dedi:

" Şehir hastanelerimiz açıldığı illerde sağlık hizmetlerinin kalitesini ciddi anlamda arttırmıştır. Aynı sağlık hizmetleri kalitesini yine Elazığ'ımız da şehir hastanemizin açılışıyla birlikte göreceğiz. Kim ne derse desin tüm şehir hastaneleri projelerimiz hayata geçecek. 2018 yılında Allah nasip ederse Ankara Bilkent, Elazığ, Eskişehir, Manisa ve Kayseri şehir hastanelerimizi hizmete açacağız. Türkiye genelinde şuan 31 tane projemiz var. 2017 yılında 4 tanesini tamamladık. 2018 yılı içerisinde 5 tanesi daha hayata geçecek. 2023 yılından önce tüm 31 projemiz hayata geçmiş olacak. Elazığ Şehir Hastanemizde yaklaşık 4 bin civarında bir personelin çalışmasını düşünüyoruz. Şuanda sadece inşaatında çalışan 3 bin 500 kişi var. Bu bir enerji, hareket ve heyecandır. Bu heyecanı Türkiye'nin dört bir tarafına yayacağız inşallah."

Bölge illerine hitap edecek

İl Sağlık Müdürü Cahit Polat ise kente önemli bir katma değer sağlayacak olan şehir hastanesinin yüzde 77'sinin tamamlandığını ve bu yıl eylül ayı itibariyle hizmete açılacağını aktardı. 

Hastanenin sadece Elazığ'a değil bölge illerine de hitap edeceğine işaret eden Polat, şunları ifade etti: 

"Burası bin 38 nitelikli yatağa sahip bir hastane olacak. Yaklaşık 3 bin 500 personel ile günlük ortalama 7 bin hastaya hizmet vermeyi planlamaktayız. Ayrıca hastanemizde 227 adet poliklinik odası, 37 adet ameliyathane, 25 adet hemodiyaliz ünitesi ve 160 yataklı yoğun bakım ünitesi olacak. Yine şehir hastanemiz hizmete başladığında burada özellikle sağlık hizmetleri alanında genetik hastalıklar tanı merkezi, radyoterapi merkezi, iyot tedavi alanı, yanık ünitesi, organ nakli merkezi, nükleer ve alternatif tıp gibi çeşitli sağlık hizmetlerini de burada vermiş olacağız." 

şehir hastanesi
2018
Yorum (6)
Frankie Bellevan
Sizden Şehir Hastaneleri kurmanızı Milletimiz mi istedi ?? Millet Hekimiyle , Hemşiresiyle kavga döğüs etmeden , araya para pul işleri girmeden düzgün ve samimi Sağlık Hizmeti sunumu istiyordu , bekliyordu.. Ama siz ne yaptınız ?? Odak Noktası olarak "İnsanı" ( Sağlık Çalışanları ) almadınız.. Her Şeyi Cebren , Zorla Sağlık Çalışanlarına Dayattınız.. Sonuç olarak Hem Millet Hem de Sağlık Çalışanları zarar gördü , Bedel ödedi.. Ödemeye de Devam Ediyor... Bunların Faturasını da Millete (Hepimize) kesiyorsunuz , Millete Ödetiyorsunuz.. Milletin Geleceğini İpotek altına aldınız... Milletle içiçeyiz.. Milletin Gündeminde Şehir Hastanesi diye birşey yok.. Şehir Hastanelerinizden birşey beklediği de.. Millet kaygılı ve Öfkeli.."Anxious and Furious"..
12
Cevapla
Dr.Oz
Yapın bolca yapın şu şehir hastanelerinden. Nasıl olsa doktorun dönerinden kesilip ödeme yapılıyor. Eskiden doktorun eli halkın cebinde deniliyordu ya hükümet tarafınca. Şimdi hükümet 2 elini doktorun cebine atmış. Şehir hastaneleri tamamen doktorlar sayesinde yapılıyor. Gsip bakın şuan yapılan tüm şehir hastanelerinde sağlık personellerin döner sermayesi yarıya düştü. Özel sektöre ödemeler döner sermayeden veriliyor. Kim çalışmak ister şimdi oralarda.
9
Cevapla
mıstafe
bu mesleği sadece para için yapanlar Kanada'ya gitsin lütfen...
2
Cevapla
ismail yk
Herkes mesleğini para için ,yani geçimini sağlamak için yapar..Dr luk,hobi için yapılacak son meslek.Hele ki dr ların paspasla eşdeğer tutulduğu şu devirde..
13
Cevapla
Hasan Can
Bu mesleği hayrına yapmak isteyenler de,Afrikaya lütfenn..
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir