Medimagazin logo

20 memur, doktor ve eczacı, zimmetten tutuklandı

Hakkari İl Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğünde yapılan operasyonda, eczane ve özel poliklinik sahipleriyle çeşitli kurumlara ait tedavi giderleri hesaplarından, zimmetlerine para aktardıkları iddiasıyla tutuklananların sayısı, 20'ye ulaştı
20 memur, doktor ve eczacı, zimmetten tutuklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

HAKKARİ -AA- Hakkari İl Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğünde yapılan operasyonda, eczane ve özel poliklinik sahipleriyle çeşitli kurumlara ait tedavi giderleri hesaplarından, zimmetlerine para aktardıkları iddiasıyla tutuklananların sayısı, 20'ye ulaştı.

Alınan bilgiye göre, Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğünde görevli bazı memurların, bazı eczane ve poliklinik sahiplerinin yardımıyla 2007-2008 yıllarında, Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüklerine ait tedavi giderleri hesaplarından, zimmetlerine para aktardıkları iddiasıyla, Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 13 kişi, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hakkari Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen A.T, H.H, H.Ö, N.Ç, M.E, S.B, H.A, İ.S, A.S, A.E, M.Ç, A.T.T ve D.G, sorgularının ardından tutuklandı. Tutuklananlar arasında bazı doktor, eczane ve poliklinik sahipleri de yer alıyor.

Soruşturma kapsamında, son iki hafta içinde toplam 7 kişi tutuklanmıştı.

20
memur
doktor
ve
eczacı
zimmetten
tutuklandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir