Medimagazin logo

2 Türk cerrah ilk 20’de

İNTERNET dünyasının sağlık alanında en prestijli sitelerinden “Top Master’s in Healthcare Administration” (Sağlıkta Dünyanın Ustaları), dünyanın en yaratıcı 20 cerrahı listesi yayımladı.
Kaynak: Hürriyet - Mesude Erşan
2 Türk cerrah ilk 20’de
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Listeye Türkiye’den iki tıp insanı girdi. Dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil yaşayan en yaratıcı 20 cerrah, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu da organ nakli ve çocuk cerrahisi alanlarında en yenilikçi 20 cerrah arasında yer aldı. Sitede Prof. Dr. Yaşargil için, “Beyin ve sinir cerrahisinde ona çok az cerrah yaklaşabiliyor. Hatta modern nöroşirürjinin babası olarak kabul ediliyor” denirken, Prof. Dr. Kalayoğlu’nun da alanında öncü olduğu ve çok sayıda ilki başardığı vurgulanıyor.

2
türk
cerrah
ilk
20’de
Yorum (1)
Dilek Incesu
(2.) Dilek Incesu (Dr)17/04/2014 22:44:12 Sn Münci Kalayoğlu hocamı tanımak şerefine 23yıl önce ABD de de madison wisconsın eyaletinde kavuşmuştuk.Orada bilgi vede becerilerini bütün dünya vatandaşları için kullanmakta idi. Bulunduğu üniversite hastanesinin yıldızı idi.Doğrusu hocama verilen bütün ödüller az . O hem kişilik , hem cerrahi kabiliyet , hem vatanseverlik te Türkiye'nin dünyadaki gururudur.Türkiyede organ naklinde çalışan pek çok cerraha eğitim verdi vermeye de devam etmekte. Türkiye'de organ bağışının artması için müthiş bir performans göstermiştir.Kendisine saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.Allah ona tükenmez ömür versin . Dr Dilek Incesu« gizle
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir