Medimagazin logo

11 ülkenin sağlık yöneticileri İzmir'de toplanıyor

İzmir Valisi, EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak, Türkiye'nin sağlık alanındaki başarı öyküsünü, deneyimlerini, birikimlerini dünyanın farklı ülkeleriyle paylaşacağını bildirdi.
11 ülkenin sağlık yöneticileri İzmir'de toplanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Toprak, yaptığı yazılı açıklamada Angola, Doğu Timor, Gine Bissau, Haiti, Liberya, Madagaskar, Mali, Nijerya, Sierra Leone, Togo ve Uganda ülkelerinin acil sağlık birimi yöneticileriyle 18-22 Kasım 2013 tarihleri arasında Urla ilçesinde ortak toplantı yapılacağını kaydetti.

Toplantıda Türkiye'nin sağlık alanındaki deneyimlerini katılımcı 11 ülke yetkililerine aktarılacağını belirten Toprak, "Bu ülkelere en önemli sorunları olan acil müdahale alanındaki tecrübelerimizi aktaracağız. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün uzmanları, acil ve afetlerde sağlık hizmetleri yönetimi, 112 kara, hava ve deniz ambulanslarının çalışma sistemi, acil ve afetlerde sağlık eğitimleri, afetlerde halk sağlığı hizmetleri, afetlerde van ve somali deneyimlerini, gibi birçok konuyu katılımcı ülkelerle paylaşacak" bilgisini verdi.

İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin 27 Kasım'da Paris'te yapılacak EXPO 2020 adaylık oylamasına kilitlendiğine işaret eden Toprak, son haftaya girildiğini, bütün hazırlıkların tamamlandığını dile getirerek, şöyle dedi:

"İnsanlığın geleceği, sağlığı, mutluluğu konusunda duyarlı, yaşam hakkına saygılı olduklarına yürekten inandığımız bütün delegelerin İzmir'in heyecanına ortak olacaklarına inanıyoruz. Temamız bir kentin bir ülkenin zenginliğini değil, insanlığın geleceğini ilgilendiriyor."

11
ülkenin
sağlık
yöneticileri
i̇zmir'de
toplanıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir