Medimagazin logo

11 ilin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri Diyarbakır'da toplandı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nden 11 ilin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri düzenlenen İller Arası Dayanışma İstişare toplantısı için Diyarbakır'da bir araya geldi.
 11 ilin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri Diyarbakır'da toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


DSİ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya Elazığ, Mardin ve Batman'ın aralarında bulunduğu toplam 11 ilin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri katıldı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin birçok alanda olduğu gibi sağlıkta da son yıllarda ciddi bir atılım içine girdiğini belirterek, Diyarbakır'a hasta gönderen yakın illerde görev yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlerini belkide Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir organizasyonla bir araya topladıklarını söyledi.

Kurtoğlu, amaçlarının yeni oluşumda tecrübelerden karşılıklı olarak istifade etme ve karşılaşılan sorunları çözmek için ışık tutmak olduğunu ifade ederek,

"Toplantıda bölgemizde sağlık hizmetlerinde kaliteyi artırma adına ne tür çalışmalarda bulunabileceğimizi ve illerin birbirlerinden beklentisinin ne olduğunu tespit ederek bu kapsamda ortak bir karar gerçekleştireceğiz. Her ilin sağlık alanında gerçekleştirmeyi planladığı birimleri olabilir. Bizim Diyarbakır'da Çocuk Kardiyovasküler Cerrahi Birimi'nin oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız var" dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.

11
ilin
kamu
hastaneleri
birliği
genel
sekreterleri
diyarbakır'da
toplandı
Yorum (1)
A.K.
Hazır gitmişken kaburga dolması da yeseydiniz,Diyarbakırınki meşhurdur.Bi de üstüne kadayıf.Ohh.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir