Medimagazin logo

Türk Eczacıları Birliği: Ek Ödeme Yönetmeliği yeniden düzenlensin

Türk Eczacıları Birliği (TEB), Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği'nde kamu eczacılarının hak kaybına uğradığını, bu mağduriyeti giderecek şekilde söz konusu yönetmeliğin yeniden düzenlenmesini talep ettiklerini bildirdi
Kaynak: AA
Türk Eczacıları Birliği: Ek Ödeme Yönetmeliği yeniden düzenlensin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Eczacıları Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği'nin bugün Resmi Gazete'de yayımlandığı anımsatıldı.

Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı!

Açıklamada, eczacılık mesleğinin çok sıkıntılı bir dar boğazdan geçtiği vurgulanarak, kamu eczacılarına yönelik yönetmelikte yer alan oranların sağlık personeli arasında katsayı adaletsizliğini artırdığı ve hakkaniyetli olmadığı görüşü paylaşıldı.

Kamu eczacılarına yapılacak mesai içi ek ödeme tutarlarında ve kadro unvan katsayılarında TEB'in talep ettiği oranların görmezden gelindiği belirtilen açıklamada, hizmet alanı kadro ve unvan katsayılarında bir değişiklik yapılmadığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar belirtildi:

"Kamu eczacılarının öteden beri 5 yıllık lisans mezunu diğer sağlık çalışanlarıyla yaşadığı ücret adaletsizliğini derinleştiren, sağlık personeli arasındaki çalışma barışını bozan, kamu eczacılarını alenen yok sayan bu düzenlemeyi anlamamız ve kabul etmemiz mümkün değildir. Buradan Sağlık Bakanlığına açık çağrıda bulunuyor, kamu eczacılarının uğradığı mağduriyeti giderecek şekilde söz konusu yönetmeliğin yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz."

Ankara Eczacı Odası Başkanı Ercanlı'dan olası grev tarihi: Sorunlar çözülmezse ekim sonu eczaneler kapanabilir

turk eczacilari birligi
teb
ek odeme yonetmeligi
eczaci
Yorum (5)
Eczacı
değil iki gün sadece iki saat eczacı grevi ülkeyi kaosa sokar. hekimler de hastanede sadece biz çalışıyoruz desinler
8
Cevapla
erhan alta
devlet hastanelerin özelikle 3. basamak em büyük sorunu eczacıların aldığı maaş mıydı eczacı birliği devlete akıl vereceğine kendileri eczanelerde çalışan eczacılara devletim verdiği 13-14 bin tl nin yarısını veriyorlar mı acaba ya da asgari ücret mi veriyor
8
Cevapla
tanju alkan
hayret teb in aklına gelmişiz kamu eczacıları olarak. gerçi her seçim döneminde ne kadar kıymetli olduğumuzu hatırlarlardı. atı alan üsküdarı geçmiş siz hala 'mıy mıy' geveliyosunuz bişeler.
9
Cevapla
Fatih Eczacı
bizi yok sayanı biz de yok sayacağız. her adaletsizlik bir gün yok olmaya mahkumdur. kaliteli bir sağlık sisteminin en kilit noktası ilaç ve ilacın uzmanı da eczacıdır. bu değersizleştirmeyi yapanlar vatansever olamazlar. mutsuz bir eczacı sistemi de mutsuz eder. mutsuzuz adalet istiyoruz!
13
Cevapla
yusuf
1 gecede çıkan yönetmelik ile eczacıları yerin dibine soktunuz
8
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir