Medimagazin logo

Sağlık müdüründen 'android'li denetim!

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, yeni uygulama kapsamında eczaneleri gezerek ilaç sorgulaması yaptı.
Sağlık müdüründen 'android'li denetim!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Müdür Acar, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan yeni uygulama kapsamında eczanelerden alınan ilaçların sorgulanmasını yerinde yaptı. Cep telefonlarıyla uygulamanın ne kadar hızlı ve ne kadar yerinde olduğunu göstermek amacıyla bu denetimi yaptığını belirten Acar, “Sağlık Bakanlığı’nın yeni uygulamasıyla ilaçlarda artık barkotlar olacak ve bu barkotlar sayesinde vatandaş mobil cihazındaki uygulamayla ilacının Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı olup olmadığı, ilacın son kullanma tarihi gibi bilgileri edinebilecek” dedi.


İlaç Takip Sistemi (ITS) mobil isimli uygulamayı deneyen Dr. Acar, uygulamada ilacın uygun olduğunu ifade ederek, “Biri eksik olduğu takdirde kırmız çarpı işareti olacak. Bu durumda vatandaş ilacı eczacıya geri verebilecek. Eczanelerimiz 24 saat nöbetleşe olarak hizmet vermektedirler. Bu uygulamayla beraber eczacımızın gerekli denetimli bilgisiyle inşallah vatandaşlarımız uygun tedaviyi Van’da alacaklar ve alıyorlar. Türkiye’de üretilen bütün ilaçlar Van’a da geliyor. Yani İstanbul’daki eczanede hangi ilaç varsa Van’da da aynı şekilde ilaç mevcut. Biz Türkiye’nin gerisinde değiliz. Daha da ilerdeyiz. Türkiye’nin önde gelen illerinden bir tanesiyiz, eczacılık hizmetlerinde. Biz eczanelerimizi ekiplerimizle sürekli denetliyoruz. Eksikleri saptadığımızda zaten onlara gerekli muayedelerle düzeltmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.


Aydın Temel isimli vatandaş ise, bu uygulamayı Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı reklamlarda gördüğünü, ancak henüz denemediğini belirtti.

sağlık
müdüründen
'android'li
denetim!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir