Medimagazin logo

Eczaneler açık, sistem kapalı!

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Medula sistemindeki sorunun hizmeti aksattığını belirterek, "Eczanelerimiz 24 saat açık ama kesintisiz çalışmayan sistem yüzünden hizmet veremiyoruz. Bizler kaliteli hizmet veren kesintisiz çalışan bir sistem istiyoruz'' ifadesini kullandı.
Eczaneler açık, sistem kapalı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Saydan, yaptığı yazılı açıklamada, Eczane Medula Provizyon sisteminin, özellikle son iki gündür eczacılara ve hastalara sıkıntılı anlar yaşattığını ileri sürdü.

Sistemde dün başlayan, bugün de devam eden sorun nedeniyle eczanelerin ilaç veremez duruma düştüğünü ifade eden Saydan, "Sekteye uğrayan sistem yüzünden eczacılar hastaların hiçbir bilgisine ulaşamıyor, ilacını alamayan hastalar ciddi anlamda mağdur oluyor, hasta ve eczacı yine karşı karşıya geliyor" ifadesini kullandı.

Hastaların e-Reçete ile eczanelere geldiğini ancak sistem çalışmadığı için hiçbir bilgiye ulaşamadıklarını belirten Saydan, "Eczanelerimiz 24 saat açık ama kesintisiz çalışmayan sistem yüzünden hizmet veremiyoruz. Bizler kaliteli hizmet veren kesintisiz çalışan bir sistem istiyoruz'' ifadesini kullandı.

Saydan, sisteme yüklenen yeni bir uygulama veya yapılandırma çalışmasının eczanelerde kaosa neden olduğunu, Medula sisteminin yedeğinin yapılması gerektiğini savundu.

eczaneler
açık
sistem
kapalı!
Yorum (1)
Ahmet
Bu ülkede ne düzgün çalışıyor ki sanki..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir