Medimagazin logo

Eczane tabelaları tek tip olacak

Eczacıları ilgilendiren kanunun geçmesinin ardından Türk Eczacılar Birliği, eczacıların tabelalarına standart getirilmesi için çalışma yapmaya başladı. Son zamanlarda ışıklı tabelaların da boy gösterdiği eczanelerde, tek tip tabelayla görüntü kirliliğine son verilecek.
Kaynak:
Eczane tabelaları tek tip olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Eczacı Ahmet Özçavuşoğlu, eczacıları ilgilendiren kanunun yönetmenliğinin yayınlanmasıyla birlikte, 6 ay içinde tabela yönetmeliğini de çıkartacaklarını söyledi.

        Türkiye genelinde 24 bin 500’e yakın eczane bulunduğunu ifade eden Özçavuşoğlu, eczane tabelalarına standart getirmek için hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Eczaneleri simgeleyen 'E' harfinin devam edeceğini kaydeden Özçavuşoğlu, tek tip tabelanın ışıklı veya ışıksız olması konusunun netleşmediğini belirterek, “Şu anda eczane tabelasının beyaz zemine kırmızı, kırmızı üzerine beyaz yazı olma düşüncesi var. Ama daha netleşmiş bir tabela tasarımı yok.” dedi.

        Özçavuşoğlu, tek tip tabela uygulaması yapılan ülkelerde eczane tabelalarının uzaktan bile fark edilebilindiğini belirterek, yönetmenliğin çıkması durumunda eczacıların belirlenen tabelayı uygulama zorunluluğu olacağını söyledi. Özçavuşoğlu, “6 aylık bir zaman içinde tabelanın sınırlarını belirleyip eczacıların uygulamasını isteyeceğiz. Tek tip tabelanın devreye girmesiyle birlikte görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak.” şeklinde konuştu.

eczane
tabelaları
tek
tip
olacak
Yorum (4)
Cannabis sativa
Özçavuşoğlu;icraat yapmak istiyorsan mesleğin hayati sorunlarını çözümle,tabela değiştirerek ancak şov yaparsın.Onlar zor geldi,yemedi herhalde ki tabela ile uğraşmaya başlamışsın. TEB merkez heyeti bunu mu buldu çözecek sorun diye, gülünçsünüz.
0
Cevapla
md
Gerçekten çok komik ve çirkindi umarım olur. Yani bu ülkemizdeki tüm sokak ve caddelerdeki tüm tabela çirkinliği için geçerli birşey.Hessi topyekün bir standarda girmeli.
0
Cevapla
eczacı
hepsi israf. zaten binlerce liralık harcamayla tabela yaptı meslektaşlarımız. şimdi butun 25000 eczane yeni tabela yaptıracak. kaynak israfı başka bir şey degil
0
Cevapla
cengizhan oymakcıer
Hakikaten ciddi mali külfet getirecek.Eğer olursa .. Şu sıkıntılı günlerde, bir bu eksikti..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir