Medimagazin logo

"Eczacılara zarar dayatması yapılıyor"

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu tarafından, İlaç Fiyat Kararnamesi değişikliği ile ilgili, ''Yaklaşık 180 kalem ilaç için, SGK eczanelere depodan alış fiyatının altında ödeme yapmakta, eczacılara zarar dayatması yapılmaktadır'' denildi.
"Eczacılara zarar dayatması yapılıyor"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Odadan yapılan yazılı açıklamada, İlaç Fiyat Kararnamesi değişikliği ile eczacılara darbe vurulduğu iddia edildi.
    

''Yaklaşık 180 kalem ilaç için, SGK'nın eczanelere depodan alış fiyatının altında ödeme yaptığı ve eczacılara zarar dayatmasında bulunduğu'' öne sürülen açıklamada, şunlar kaydedildi:
    

''Bu ilaçlar içinde kanser, koroner arter hastalığı, KOAH, kronik böbrek hastalığı gibi hayati önemi haiz hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar da bulunmaktadır. Ayrıca ilgili ilaçlardan bazıları ilaç firmalarınca piyasaya verilmemekte, halkımızın ilaca ulaşabilmesi engellenmektedir.
    

Hasta sağlığı ve kamu yararı açısından eczanelerin rolü vazgeçilmezdir ancak mevcut şartlar altında eczanelerin hizmet vermesi engellenmektir.
    

Sağlık çalışanı olarak bizler, hastalarımızın sağlıkları ile ilgili olarak ciddi endişeler taşımaktayız. Aynı endişeyi taşıması gereken, üretici ve ithalatçı ilaç firmaları ve Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri ise suskunluklarını sürdürmektedir. Taraflar arasındaki anlaşmazlığın faturası ilacına ulaşamayan halkımıza kesilmektedir. Tüm sorumluları en kısa sürede sorunu çözmek üzere göreve davet ediyoruz.''

"eczacılara
zarar
dayatması
yapılıyor"
Yorum (2)
ECZ KADİR BEY
Eczacı SGK nın tahsılatcısı oldu. Hasta 3- 4 hekıme gidiyor 20- 30tl bazen daha fazla muayene ucreti birikiyor. Hasta başlıyor eczacıyla kavgaya. Akşam a kadar anlat acıkla dilimizde tuy bitti. Bu Muayene ucreti tahsıkdarlıgından eczacıyı kurtarın
0
Cevapla
hasan akboğa
kusura bakmayın ama 180 kalem dışındaki aldığınız ilaçların malfazlalarına sayın eczacı kardeşlerim 100 e 500 mf alırken ve ondan yaptığınız karlardan zarar edince nasıl kükremeye başlarsınız babayiğit olun ve muadil vermeyi bırakın bakalım ne olacakk devletiin tahsilatını yaparken bile kar ettiğinizi herkes biliyor eski eczacıların hepsi her nasıl oluyorsa şimdi mütaahitlik yapıyor... boşuna ağlamasanız diyiyorum sadece kardan zarar edin biraz madem vatandaşın kötü duruma düşmesini bu kadar önemsiyorsunuzz???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir