Medimagazin logo

Serbest Dişhekimleri Komisyonu talebi

Serbest diş hekimlerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İstanbul Dişhekimleri Odasının özerk bir komisyon kurması istendi
Serbest Dişhekimleri Komisyonu talebi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul’da diş hekimleri, İstanbul Dişhekimleri Odasından, “Serbest Dişhekimleri Komisyonu” kurulmasını talep etti.

 

İstanbul Dişhekimleri Odası üyesi Yusuf Sert ve Esin Çakır, İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kuruluyla bir görüşme yaparak, serbest diş hekimlerinin geldiği noktayı özetleyen bir sunum gerçekleştirdi. Esin Çakır tarafından yapılan sunumda, serbest  diş hekimliği için bir çıkış noktası olarak “Serbest Dişhekimleri Komisyonu”  kurulması önerisi getirildi.

Yusuf sert, önerdikleri komisyonun sürekli olarak çalışacağını, bağımsız düşünüp kararlar alabileceğini, böylece muayenehane diş hekimliğinin sorunlarına odaklanıp, bu konuda her türlü çalışmayı yapacak konumda olacağını söyledi.

 

Komisyonla İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu arasındaki iletişimi toplantılara katılacak bir yönetim kurulu üyesinin sağlayacağını dile getiren Sert, “Komisyonun kendi içinden seçeceği bir başkanı ve raportörü olacak. Komisyonun ilk yönetimi Oda yönetim kurulu tarafından oluşturulacak. Komisyon ihtiyaca göre daha sık olmak kaydıyla, en az ayda bir toplantılar düzenleyecek. Toplantılara İstanbul’daki diş hekimi meslektaşlarımız katılabilecekler. Toplantılar gündemli ve tutanaklı olacak. Komisyon toplantı tutanaklarından raporlar düzenleyip bunu Odaya öneriler sunacak, hem de raporlarının içeriğinin yerine getirilip getirilmemesi hususunda raporlarının takipçisi olacak” dedi.

 

Yusuf Sert, İstanbul Dişhekimleri Odasıyla yapılan görüşmenin sıcak bir havada geçtiğini belirterek, yaptıkları sunumu bir rapor haline getirerek Oda Yönetim Kuruluna sunacaklarını kaydetti. Sert, “Özerk bir yapıda olması kaydıyla bu  komisyonun serbest muayenehane diş hekimlerinin sorunlarına çözüm üretmede çok önemli  ivme kazandıracağını ve  çözüm projeleri üreteceğine inanıyorum” dedi.

serbest
dişhekimleri
komisyonu
talebi
Yorum (7)
yeni mezun
çok geç kalınmış ama bence daha fazla ertelenmemsi gereken bi platform.esin bey ve diğer kişilere kendi adıma teşşekkürlerimi sunuyorum.sistem en çok ben ve benim gibi yeni mezun dişhekimlerine oldu.ne yapalım tedirginliği ve korkusu içindeyken tavsiye yada cesaretlendirme konusunda bugüne kadar hiç tecrübeli bi hekim konuşmadı.nedeni dişhekimlierinin birbirine genel tutumu falan değil.ben biliyorum ki bu tüm diğer mesleklerde olan bir durum. ama gerçekten ruhsal anlamda daha başlamadan tedirginlik korku ve kötü gelecek düşüncesiyle düşünülenden çok daha fazla yıpranan bi dişhekimi nesli geliyor.bu ülkede yaşamaktan nefret ediyorum.çünkü böyle bi yönetimi haketmediğimizi düşünüyorum.şu an bütün sağlık camiasına ağır darbeler yapan bakanlar dönemi uzun sürmesin istiyorum.sağlık bakanı nı biraz daha insan olmaya davet ediyorum .evet insan
0
Cevapla
Serbest Dişhekimi
Bu arkadaşlar daha önce hangi komisyonda çalışmışlar acaba ? Tam DON KİŞOT'luk
0
Cevapla
engin düzen
serbest diş hekimi nickli insan, bakın bence yeni mezun değilsiniz ve sanırım tdb nin tutumlarına karşı normal olmayan gözlükler takıyorsunuz.lütfen görün bazı şeyleri!!ne bu tavır ya gurur mu anlamadım ki. neden destek yerine yapamazlar havasındasınız.küçük dağları yaratmış havanız o kadar ironik ki.kendinize sışardan bi bakmanızı öneriyorum.bence takdir edilesi bi durum.ve burda bu iş ile ilgilenen meslektdaşlarıma teşekkür ediyorum.eğer birgün devlette çalışsam bile yine hertürlü desteği vereceğimden emin olun.
0
Cevapla
nesir hatem
don kişot yada polyanna ne farkeder !!! sonuçta başkasına çamur atarak ego tatmin etmekten çok uzak ve kaliteli bi duruş..bu kuruluş belki şuan olmaz ama gerekliliği konusunda bende ısrarcıyım.hatta türk diş hekimliği birliğinin varlığı [daha doğrusu varmış gibi yapması]çok fazla midemi bulandırıyo.tdb yönetimi dişhekimlerini korumak savunmak hem hasta hemde hekim için gerekli yeni öneriler yapmak yerine bugün tamamen siyasi emellerle olaya yaklaşmış ve sonuçta olan diş hekimlerine olmuştur.ve tdb ye her sene düzenli verdiğimiz para nasıl olarak yatıyo.onlara ne ki diş hekimi 4 çalışıp 1 kazanıyosa!!nasıl olsa onların parası bizden ..ama salak değiliz farkındayız herşeyin .sisteme sövmek yerine sesimizi duyurmak daha bana göre.
0
Cevapla
Dt.Hakan Yiğit
TDBnin varlığı biz diş hekimlerine gurur vermektedir.Yeterki bizlerin isteklerini iyi analiz etsinler,geleceği görebilsinler.Yalnızca üst tabakanın istekleri ile uğraşmasınlar.Kuruluş amaçlarını unutmasınlar.Şu andaki süreç içinde TDB diye birşey kalmayacak neredeyse.Bizler bunu istemiyoruz neden mi?TDB biterse biz de biteriz,ama şunu unutmasın kimse bizlerin bitimi kamulaştırılıp kamçılanana birer yaratık haline getirilmemiz sonucunda TDB içindeki nufuzlu kişiler artık bu basamakları kullanım haklarını çoktan doldurmuş ve bir köşeye atılmış halde olacaklar.Serbest diş hekimliğinden hizmet alımı sürecinde TDBnin akıllıca ve ileriyi gören bir politika izlemesini öneriyoruz.Biz genç diş hekimleri geleceğimizi hizmet alımı ile istiyoruz...Kimse bu hakkımızı elimizden almasın!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir