Medimagazin logo

Milletvekillerinin implant hakkı 8'e çıktı

Yurtdışında tedavi gören vekillerin ödemeleri artırıldı. 6 olan diş implantı hakkı ise 8'e çıkarıldı. Gazi ve Hacettepe üniversiteleri de VIP hizmet verecek
Kaynak: SABAH
 Milletvekillerinin implant hakkı 8'e çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Meclis Başkanlık Divanı, milletvekillerinin sağlık harcamalarını masaya yatırdı. Yurtdışında tedavi gören milletvekillerinin ödemeleri artırıldı. Milletvekillerinin 6 olan dişlere implant yaptırma hakkı da 8'e yükseltildi. Önceki gün yapılan Meclis Başkanlık Divanı toplantısında gündeme gelen konu ve alınan kararlar şöyle:
Milletvekillerine 6 diş implantı yaptırma hakkı tanınıyordu. Bu sayı 8'e çıkartıldı. Bazı milletvekillerinin 3 implant yaptırmasına karşın Meclis'e 6 implant faturası kesilmesi gibi yolsuzluklar ortaya çıktı. Bunun önlenmesi için Meclis implant başına 600 lira verilmesi kararı aldı.
Gazi ve Hacettepe Üniversiteleri Meclis'e, "Hastanemizde milletvekilleri için VIP hizmet verebiliriz" başvurusu yaptı. Divan'da bu kabul edildi. İki üniversite hastanesi tedaviler için ne kadar para istediğine ilişkin liste gönderecek ve bu konuda görüşmeler yapılacak. Böylece üniversite hastanelerinden de VIP hizmet alınacak.
Meclis kampusu içinde güvenlik için kullanılan 240 kameranın her gün 30 tanesi bozulmaya başladı. Tamirata yetişemeyen Meclis yeni sistem kurulmasını benimsedi.
Yurtdışında tedavi gören milletvekillerine Sağlık Bakanlığı tarifesi üzerinden yapılan ödeme, özel hastanelerde yapılan miktara yükseltildi.
Ziyaretçilerin kulislere girmesini önlemek için ana binada kulisler üzerinde bulunan terasların camla kapatılması, kabullerin burada yapılması formülü üzerinde duruluyor.

milletvekillerinin
implant
hakkı
8'e
çıktı
Yorum (13)
drm
Size bu anlamda hizmet veren doktorlara ek ödemeyi bir ay gecikmeli yaparak, yönetmeliğin biteceğini bile bile yenisini çıkarmamak, buna müteakiben de kendi menfaatleriniz için çıkardığınız bu kanunlar gerçekten gözlerimi yaşarttı, hizmet aşkınıza hayranım. Bu ne büyük ironidir, ayıptır biraz insan utanır sıkılır.
0
Cevapla
fatma yirmibeş
yağma Hasan'ın böreği,yiyin efendiler yiyin ! vatandaş kuruklarda heba olurken siz implantta yaptırın,VIP hizmette alın..bu konuda iktidarı da muhalefeti de aynı maalesef !
0
Cevapla
A.K.
.“Bir harp sonrasında Hz.Peygamber’e: ’Filanca, falanca şehit oldu‘ diye tekmil verdiler. O, bunların birisi için şöyle dedi: ‘Hayır! İşte o dediğiniz kişi şehit olmamıştır. Ben onu cehennem içinde görüyorum. Sebebi de, kamu malından ( Beytü’l mal’dan devlet malından) çaldığı bir giysidir. Hz. Peygamber bunun ardından Hattab oğlu Ömer’i çağırarak şu talimatı verdi: ‘Git, ey Hattab oğlu, git de insanlara şunu duyur: Cennete yalnız ve yalnız müminler girecektir.” ( Bk. Müslim, İman; İbn. Hanbel, Müsned, 1/30, 47)
0
Cevapla
drovuz
çakın implantları bol bol , hak yemekten aşınmıştır dişleri
0
Cevapla
SALİH
Vicadanlar sızlayacak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir