Medimagazin logo

İftar sonrası diş tedavisi

Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi'nde, Ramazan ayında oruç nedeniyle diş tedavilerinin aksamaması için iftar sonrası poliklinik hizmeti verilecek.
İftar sonrası diş tedavisi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Murat Yılmaz, her yıl Ramazan süresince oruç nedeniyle hasta sayısında düşüş olduğunu belirterek, bu yıl bu durumun önüne geçmek için önlem aldıklarını bildirdi.
     Ramazan süresince gündü
z saatlerindeki hasta sayısının yetersizliği nedeniyle dileyen diş hekimlerinin mesai saatlerine esneklik getirdiklerini anlatan Yılmaz, şu bilgileri verdi:

     ''Hastanemizde acil hastalar için uygulanan 24 saat nöbet sistemi devam edecek. Bu sistem zaten sadece acil hastalar için uygulanıyor. Ancak Ramazan ayında bundan ayrı olarak, yaklaşık 10 hekimimizin mesaileri öğleden sonra 15.00'de başlayacak, gece 23.30'a kadar devam edecek. Böylece gündüz oruç nedeniyle diş tedavilerini yaptıramayan hastalarımızın tedavileri aksamamış olacak.''
     
     -MESAİ SONRASI ÇALIŞMA GELİYOR-
     
     Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Yılmaz, hastanede bir süre sonra mesai sonrası çalışma sistemine de geçileceğini bildirdi.

     ''Sur Time'' adı verilen sistemle isteyen hekimlerin 8 saatlik mesaileri sonrasında da çalışmaya devam edebileceklerini kaydeden Yılmaz, ''Bu da nöbet sisteminden ayrı bir uygulama olacak. Bu hekimlerimiz acil hastalara değil, rutin diş tedavisi için başvuran hastalara bakacak'' dedi.

     Yılmaz, bu hekimler için döner sermaye ödemelerinde getirilen tavanın uygulanmayacağını, ekstra çalışma için bu tavanın yüzde 30 fazlasının ödeneceğini bildirdi.

     Bu yılın başında hastane statüsünü kazandıklarını, kurumda diş hekimliğiyle ilgili her türlü işlem ve ameliyatın yapılabildiğini belirten Yılmaz, ''Yakında üç boyutlu görüntü elde edilebilecek dental tomografi cihazına sahip olacağız. Bu cihaz sayesinde anatomik oluşumlar yüzde 100 ölçülebilecek'' diye konuştu.

     Hastanede engelliler için bir klinik bulunduğunu, koruyucu ve tedavi edici her türlü işlem yapılabildiğini bildiren Murat Yılmaz, çocuk kliniğinin de bu yaş grubundakilerin dişçi korkusunun ortadan kaldırılması amacıyla görsel ve işitsel açıdan özel olarak düzenlendiğini sözlerine ekledi.

i̇ftar
sonrası
diş
tedavisi
Yorum (9)
dt.e.s.
Güzelim mesleği iyice ticarete ve "oy" kazanma işine çevirdiniz.
0
Cevapla
s.e
hala kimi kandırıyorsunuz bir kere de çıkın sunu soyleyin adsm lerde diş hekimligi tedavisi veriyoruz demek kulliyen yalandır tamamen goz boyamadır dunyanın hicbir yerinde ornegi yoktur diş hekimligi muayenehanelerde yapılır bir odanın icinde 4 hekim 4 hasta 4 personel diş teavisi olmaz hastanın mahremiyeti vardır korkusu vardır hala cıkmıs neden bahsediyorsunuz bende adsm de calısıyorum poliklinkte baktıgım 30 hastanın 15 adsm de dolgu yaptırmıs kanala donmus tedavi kanal yaptırmıs cekim kron kopru yapılmıs berbat.devletimiz labaratuarın emeginden hekimin emeginden depocunun emeginden calıp hizmet sunmaya calıcagına ozelden hizmet satın alsın ozel hastahane sahiplerini zengin edecegine hekimlerine destek olsun . saglık bakanına hakkımı helal etmiyorumm
0
Cevapla
a.özer
sahurdada da tedavi olmak isteyenler olabilir...sahurda tedavi hizmetine acaba hangi adsm ilk başyarak çığır açacak....sahurda performans puanı nasıl hesaplanacak.......adsm başhekimleri ni tebrik ederim.....meslektaş meslaktaşı anca bu kadar sever.....
0
Cevapla
Emrehan Halay
Sahurda tedavi olmak isteyenler için evde hizmet başlayacakmış:)) İftardan sonra çalışan diş hekimi sahura kadar uykusu gelmesin diye evlerde hizmet verecek sonra nerede buyur ederlerse orada sahurunu yapacak, uyuyacak ve sabah kalkıp doğruuu işe:)))
0
Cevapla
Hakan Deveci
Tepebaşı Ağız ve Diş sağlığı merkezine diş rahatsızlığım nedeniyle hasta olarak başvurdum.Hekim olduğumu söylemeden prosedürlere uyarak tedavim yapıldı.Daha önce gitmemiş ve görmemiştim.Yaklaşık 2500 kişinin tedavi amacıyla baş vurduğu modern temiz, hijenik ,düzgün bir yer olduğunu gördüm.Bence bu gibi örnekleri çoğaltmalı ve bu hizmeti sunmaya çalışan idari kadroları tebrik etmeliyiz.Eleştiri yapan hekim arkadaşlarında böyle güzel örnekleri alkışlamaları gerekir diye düşünüyorum.Dr.Hakan DEVECİ
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir