Medimagazin logo

Dünya Ortodontistleri Çeşme'de buluştu

Türk Ortodonti Derneği tarafından düzenlenen '11. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi' Çeşme Sheraton Otel'de başladı. 12-16 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen kongreye dünyaca ünlü ortodontistler katılıyor
Dünya Ortodontistleri Çeşme'de buluştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İZMİR (İHA) - Türk Ortodonti Derneği tarafından düzenlenen '11. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi' Çeşme Sheraton Otel'de başladı. 12-16 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen kongreye dünyaca ünlü ortodontistler katılıyor.

11. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi açılış töreninde konuşma yapan Türk Ortodonti Derneği Başkanı Prof. Dr. Servet Doğan, ortodontinin toplum sağlığı açısından önemini vurgulayarak, kongrenin ortodonti alanına büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Kongre Başkanı Prof. Dr. Türker Sandallı da konuşmasında, dünyanın saygın ortodontistlerini ağırlamaktan gurur duyduklarını belirterek, organizasyonun ortodontinin geleceği açısından önemli olacağını söyledi. Diş-çene ve yüz bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesi, kapanış bozuklukları olan yetişkin bireyler ve küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonda olmasını sağlayan "Ortodonti" bilimindeki yenilikler 11. Uluslarasarı Türk Ortodonti Kongresi'nde ele alınıyor. Toplumun ağız ve diş sağlığını bilinçlendirmek adına çok büyük bir önem taşıyan "11. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi"ne, dünyaca ünlü ortodontistlerin yanı sıra tüm Türkiye'den çok sayıda Türk Ortodontist ile beraber sektöre hizmet vermekte olan Türk ve yabancı firmalar da kongrede katılımcı olarak yer alıyor. Yurt dışı ve yurt içinden 11 anahtar konuşmacının sunumları ile birlikte sözlü bildirilerin ve poster çalışmalarının tartışıldığı kongrede; Björn Zachrisson 'Ortodonti-Periodontoloji, İmplantlar ve uzun dönem stabilite-Güncel Araştırmalara Bağlı İlerlemelerin Klinik Anlamları' konusunda, Renato Cocconi ve Domingo Martin 'Fonksiyon, Estetik, Periodontal Sağlık ve Stabilite Amaçlı Diş Çekimi' konusunda kurslar verecek. Ortodonti alanında dünyanın önde gelen bilimadamlarını İzmir Çeşme'de buluşturan 11. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi'nde ayrıca Ortodonti Biliminin 80. yılı kutlanıyor.
dünya
ortodontistleri
çeşme'de
buluştu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir