Medimagazin logo

Döner sermayelerin kesilmesine protesto

Türk Sağlık-Sen ve SES üyeleri, Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde çalışanların döner sermayelerinin kesilmesini protesto etti.
Döner sermayelerin kesilmesine protesto
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Protesto sonrasında, sendika temsilcileri, hastane idaresinin döner sermaye ödemlerinin 10 gün içinde çalışanların hesaplarına yatırılacağı beyanında bulunduğu duyuruldu.


     Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi önünde toplanan ve birbirinden bağımsız eylem yapan sendika üyeleri, yaklaşık 1 saat süren eylem yaptı. Eylemde, zaman zaman sendikaların attığı sloganlar birbirine karıştı.


     Türk Sağlık Sen'e bağlı üyeler ''Ne Zulüm Ne Merhamet, Yaşasın Adalet'', ''Adalet Güzeldir'' yazılı dövizler taşıdı ve ''Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız'', ''Çalışanla Oynama Hesap Verirsin'', ''Aldatma, Kandırma Sabrımızı Taşırma'' şeklinde slogan atarken, aynı anda SES üyeleri ve destek veren sağlık çalışanlarınca ''Köle Değil Hemşireyiz'', ''Döner Sermaye Hakkımız Söke Söke Alırız'' dövizleri açtı ve ''Çok Ses Tek Yürek'', ''Performans Sağlığa Zararlıdır'' sloganları attı.


     Yaklaşık bir saat süren eylemin ardından, Hastane İdaresince sendikaların işyeri temsilcileri ile görüşme yapıldığı duyuruldu.


     SES adına açıklama yapan HÜ Hastanesi İşyeri Temsilcisi Erkan Sümer, yönetimin cuma gününe kadar döner sermaye ödemelerinin çalışanların hesaplarına yatırılacağı bilgisini aldıklarını belirterek, ''ödemenin yapılmaması halinde eylemlerimize devam edeceğiz'' dedi.


     Türk Sağlık-Sen adına açıklama yapan Üniversite Hastaneleri Şube Başkanı Alparslan Kocabaş da idarecilerle yapılan görüşmelerin sürdüğünü ve yönetimin ödemelerin bir hafta 10 gün içinde yapılacağı bilgisini aldıklarını söyledi. Açıklanan beyanın yerine getirilmemesi halinde eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden Kocabaş, ''Eylemimiz bir ihtardır. Sorun çözülmezse yasal düzenlemeleri de hazırlayarak iş bırakma kararı alabiliriz'' diye konuştu.


     Hastane idaresinin yaptığı açıklama sonucunda basın açıklamalarını yapmayan sendika temsilcileri, eylemlerine son verdi.

döner
sermayelerin
kesilmesine
protesto
Yorum (1)
CEMALETTİN AĞRALI
bizde döner sermaye alıyoruz az da olsa Ancak bir arkadaşa kefil olduğum için hem maaşımın 4/1 hende döner sermaye ve nöbet üçretimin tamamı icra tarafından kesilmektedir. Emekli maaşları gibi aylığımın dışında döner sermaye ve nöbet ücretimin kesilmemesi söz konusu olabilirmi. saygılarımla
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir