Medimagazin logo

'Diş hekimliği dünyadaki en itibarlı meslekler arasında yer alıyor'

Diş hekimliğinin tıp, sanat ve teknolojinin omuzlarında yükselen ve yıldızı gittikçe parlayan bir meslek olduğunu belirten Prof. Dr. Yumuşhan Günay, aynı zamanda Türkiye ve dünya ölçeğinde de en itibarlı meslekler arasında yer aldığını ifade ediyor
'Diş hekimliği dünyadaki en itibarlı meslekler arasında yer alıyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yumuşhan Günay, tercihlerine karar verme sürecinde olan adaylar için Diş Hekimliği Fakültesi’nin sunduğu imkanlar hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Diş hekimliği itibarlı meslekler arasında

Diş hekimliğinin tıp, sanat ve teknolojinin omuzlarında yükselen, yıldızı gittikçe parlayan bir meslek olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yumuşhan Günay, “Diş hekimliği Türkiye ve dünya ölçeğinde en itibarlı meslekler arasında yer alıyor. Öğrencileri hekimliğin bilgi dünyasıyla tanıştırırken aynı zamanda uygulayıcı olarak sanatın heyecan dolu dünyasına da adım atmalarına imkan sağlıyor.” dedi.

Prof. Dr. Yumuşhan Günay

Becerilerle birlikte meslek etiği de öğretiliyor 

Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde temel tıp eğitiminin 2 yıl süresince tıp fakültesiyle birlikte ve aynı içerikte verildiğini ifade eden Prof. Dr. Günay, “Görsel yapılandırma ve form eğitimi, güzel sanatlar fakültelerinin temel sanat eğitimi düzeyinde 3 sömestr boyunca güzel sanatlar hocaları tarafından veriliyor. Öğrencilerin gelecek yolculuklarına donanımlı bir şekilde çıkabilmeleri için 4’üncü sınıfta yoğun bir yazılım ve robotik eğitimi veriliyor. Ayrıca 5’nci sınıfta da mesleğin uygulamasındaki etik değerler ve düşünmeyi öğretmek amacıyla yine yoğun bir etik, deontoloji ve felsefe eğitimi sunuluyor.” dedi.

dis hekimligi
uskudar universitesi
prof dr yumushan gunay
Yorum (2)
Muzaffer Hekim
any man who must say i am the king is no true king
1
Cevapla
fatma yirmibeş
dünyada i̇ti̇barliyiz belki̇ ama ne yazik ki̇ kendi̇ ülkemi̇zde yoksulluk siniri altinda maaşa her gün onlarca hasta bakmak zorunda kaliyor, basi̇retsi̇z i̇dareci̇leri̇n mobbi̇ngi̇ne uğruyor,dayak yi̇yor,hakarete uğruyor ve buna rağmen hala akillanmiyor,bi̇rli̇k olamiyoruz.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir