Medimagazin logo

Devletten hizmet alacak yabancılar için diş hekimliği tarifesi

Kaynak: TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ
Devletten hizmet alacak yabancılar için diş hekimliği tarifesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakanlık, devlet hastanesinden hizmet alacak yabancılar için dişhekimliği ile ilgili tedavi kalemlerinin de yer aldığı bir fiyat tarifesi yayınlandı. 

Sağlık Bakanlığı, 13.06.2011 tarihinde yayınladığı “Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı  Kapsamında Sunulacak Sağlık Hizmetleri” konulu genelge  ile yaz döneminde Türkiye`ye gelen turistlerin acil sağlık hizmetlerine ulaşımında yaşanan sıkıntıların giderilmesi amacıyla çeşitli düzenlemeler yapıldığını duyurdu.

Buna göre; yabancı hastalarla turistlerin acil sağlık hizmetleri veya hasta hakları kapsamındaki müracaatları için yurt dışı hasta çağrı merkezleri oluşturulacak, 112 acil merkezini arayan turistlerin çağrıları, yurt dışı hasta çağrı merkezine yönlendirilecek.

Yurtdışı hasta birimi bulunan hastanelerdeki tüm personelin yabancı dil seviyeleri tespit edilerek iletişim bilgileri personel şubesine bildirilecek. İhtiyaç halinde bu personel arasından geçici görevlendirme yapılacak veya günlük olarak yararlanılacak.

Genelgede ayrıca devlet hastanesinden hizmet alan yabancılar için dişhekimliği ile ilgili tedavi kalemlerinin de yer aldığı bir fiyat tarifesi yayınlandı. 

Genelge için tıklayınız…

Diş Tedavisi Fiyat Listesi için Tıklayınız…

devletten
hizmet
alacak
yabancılar
için
diş
hekimliği
tarifesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir