Medimagazin logo

Bu fotoğraf soruldu... FETÖ elebaşının diş hekimi için yeni gelişme...

FETÖ soruşturması kapsamında “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklu yargılanan diş doktoru Ali İlker Baştan’ın yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi. Ali İlker Baştan’ın’ın, Fetullah Gülen’in diş hekimi olduğu iddia edilmişti.
Kaynak: HÜRRİYET
Bu fotoğraf soruldu... FETÖ elebaşının diş hekimi için yeni gelişme...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ZEKERİYA ÖZ’ÜN KIZININ DOKTORUYMUŞ

FETÖ’cü savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara ile basketbolcu Enes Kanter’in kliniğinde fotoğraf çektirdiği Ali İlker Baştan ile eşi doktor Esma Kuriş Baştan hakkında FETÖ üyeliğinden dava açılmıştı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Ali İlker Baştan ile tutuksuz yargılanan eşi Esma Kuriş Baştan ve avukatları katıldı.

Ali İlker Baştan’ın tahliyesini isteyen avukatı Selamettin Tunç, Baştan’ın muayenehanesinde çekilen meşhur fotoğrafın doğru olduğunu söyledi. Zekeriya Öz’ün kızının Baştan’ın hastası olduğunu öne süren Avukat Selamettin Tunç, Öz’ün muayenehaneye Celal Kara ve Enes Kanter ile birlikte geldiğinde fotoğraf çektirdiğini anlattı. Avukat Tunç, “Zekeriya Öz muayenehane Boğaz manzaralı olduğu için yanındaki Celal Kara ve Enes Kanter ile fotoğraf çektirmiş. O tarihte bu şahıs devletin savcısıydı. Kızı da müvekkilimin 20 bin hastasından biridir” dedi

“DİJİTAL İNCELEME KAYITLARI GELMEDİ”


Baştan’ın 20 yıllık diş hekimi olduğunu söyleyen avukat Tunç, telefon irtibatı olan hastalarından 12’sinin ByLock kullanıcı olmasından dolayı da suçlanamayacağını savundu.

1.5 yıldır dosyaya dijital inceleme kayıtlarının gelmemesini eleştiren Tunç, müvekkilinin tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesini istedi. Duruşma savcısı ise tutukluluğun devamı yönünde görüş bildirdi. Tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı 25 Ocak’a erteledi.

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Davanın iddianamesinde FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in diş doktoru olduğu belirtilen Ali İlker Baştan ile doktor eşi Esma Kuriş Baştan hakkında silahlı terör örgütü üyeliğinden 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Doktor çiftin sahibi olduğu Çengelköy’deki özel Vizyonnet Diş Kliniği’nin FETÖ adına faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.

fetö
ali i̇lker baştan
Yorum (1)
Frankie Bellevan
Kanaatimce : Bir tek Enes Kanter olsa sorun yok da , Diğer isimler de işin içine girince ne yazık ki bu ciddi bir sorun gibi görünüyor... Sonuçta Enes Kanter Basketbolcu.. NBA'de sportif Faaliyetlerde bulunan birisi.. Dolayısıyla da Ünlü biri.. Meczup Feto sempatizanı olduğunu da zaten hiçbir zaman gizlememiş her fırsatta bunu söylemiş ve onun Türkiye'deki okullarında burslu okumuş birisi.. 15 Temmuz öncesi , Türkiye de herhangi bir Cadde'de veya Sokak'ta yürüse , Kendisini tanıyan pek çok kişi Enes kanter'le benzer Resimler çektirmek isteyebilirdi.. Uzun boyu nedeniyle de , kendisini Tanımayanların da çabucak dikkatini çekecek birisiydi.. Ayrıca zekeriya öz boğaz manzaralı muayenehanesi, kliniği olan başka bir Diş Hekimi ( daha ünlüsü ) bulamamış mı ? Bu Diş Hekimi arkadaş alanında çok iddialı bir isim mi.. Ben adını ilk defa burada işittim,okudum.. Z Ö Her gittiği boğaz manzaralı yerlerde böyle samimi bir şekilde resim mi çektiriyormuş...??? Öyleyse ; bu da ilginç bir durum...! ayrıca bu by lock hikayesi de mide bulandırıyor.. Pek de masum , şifreli bir haberleşme sistemi gibi görünmüyor... Açıklamalar daha Mantıklı olmalı...
45
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir