Medimagazin logo

Adana'da yeni ağız ve diş sağlığı hastanesi törenle açıldı

Adana'da yapımı tamamlanan Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Adana'da yeni ağız ve diş sağlığı hastanesi törenle açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-Vali Mustafa Büyük, açılışta yaptığı konuşmada, ağız ve diş sağlığının önemine değinerek, "Diş konusundaki rahatsızlıkların ne zaman geleceği ve nasıl etki edeceği belli olmuyor. Böyle bir konuda 24 saat, tatil günü de dahil hizmet verecek, her yönüyle tedavi edebilecek bir tesisi açmış bulunuyoruz" dedi.

Önemli bir yatırıma imza attıklarını vurgulayan Büyük, şöyle konuştu:

"Bu yatırımın insani boyutu da çok önemli. Buradaki sağlık çalışanları ve diş hekimlerimize bu hassasiyetlerini sürdürmelerini ve vatandaşın memnuniyetini sağlamalarını tavsiye ediyorum. Devletimiz bu alanda diğer sağlık alanlarına göre geride kalmıştı. Çoğunlukla özel muayenehane ve klinikler vasıtasıyla tedavi süreci işliyordu. Bu tür tesislerle devletimiz bu tedaviyi kamu eliyle de vermiş oluyor" diye konuştu.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ise son 13 yılın sağlık alanındaki hikayesinin tek cümleyle 'gerçek bir başarı hikayesi' olarak adlandırılabileceğini dile getirerek, "Tabi bu başarı hikayesinin arkasında sadece Ankara'da ülkeyi ve sağlığı yönetenler yok. Bu hizmete katkı sağlayan özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızı da zikretmek gerek. Ancak o arkadaşlarımızın güzel eserler bırakabilmesi için birikimleri yetmez. Onlara uygun mekanlar da oluşturmak gerek. Açılışını yapacağımız bu tesiste, bu konudaki en vizyoner ataklardan birisi olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek hastaneyi hizmete açtı.

adana'da
yeni
ağız
ve
diş
sağlığı
hastanesi
törenle
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir