Medimagazin logo

Türk bilim adamı zoru başardı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD'dan Doç. Dr. Ali Gür, bu yıl dünyada sadece 8 kişiye verilen ''Eu Articulum'' bursunu, en yüksek puanla kazanmayı başardı
Türk bilim adamı zoru başardı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Gür, bu yıl dünyada sadece 8 kişiye verilen ''Eu Articulum'' bursunu, en yüksek puanla kazandı. Burs başvurularının merkezi İngiltere'de bulunan ve dünyanın en seçkin bilim adamlarından oluşan bir komite tarafından değerlendirildiğini kaydeden Doç. Dr. Ali Gür, şöyle konuştu: ''Avrupa'da istediğim üniversitede bir yıl projelerde çalışma hakkı kazandım. Ben de İngiltere'de Leeds Üniversitesi Kas İskelet Sistemi Hastalıkları ve Rehabilitasyonu Kliniği'nde çalışmayı seçtim. Ülkem adına böylesine büyük bir fırsatı yakaladığım için çok mutluyum."

Doç. Dr. Ali Gür, İtalya'da yapılan ve 46 ülkeden projelerin yarıştığı 19. Uluslararası Lazer Tıbbı Kongresi'nde, arkadaşlarıyla birlikte, ''En iyi çalışma ve Sunum'' ödülüne layık görülmüştü.

D.B. Tercüman
türk
bilim
adamı
zoru
başardı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300