Medimagazin logo

Hemşire 1 aylıkk bebeği öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı

Konya’da 20 yaşındaki hemşire Musa G., 1 aylıkk bebeği öldürdüğü iddiasıyla tutulandı.
Kaynak: Haber7
Hemşire 1 aylıkk bebeği öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya'da oturan 10 aylık evli 24 yaşındaki Ubeydullah ve 20 yaşındaki Zeynep Şerbetçi, çiftinin geçen 7 Ağustos günü 8 aylık iken 2 kilo 700 gram ağırlığında bir erkek çocukları dünyaya geldi. Şerbetçi çiftinin Yasir adını verdikleri bebeklerinde doktorlar erken doğum nedeniyle ciğerlerinde gelişme görülmediğini tespit etti. Bunun üzerine Yasir bebek doğumun gerçekleştiğini özel hastanede tedavi altına alındı.

Kuvözde tutulan Yasir bebekte, boğazında şişme, daralma, kusma şikayetleri baş gösterdi. Bunun üzerine hastanenin kulak burun ve boğaz hastalıkları doktoru minik Yasir'i, geçen 1 Eylül günü ameliyata aldı. Yapılan ameliyatta minik Yasir'in boğazındaki şişliğin soluk borusunu yırtıp, tıkayan bir ıslak mendil olduğu tespit edildi. Yasir bebek, soluk borusundaki ıslak mendil çıkartılarak yoğun bakıma alındı. Ancak ameliyattan 6 gün sonra yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

ISLAK MENDİL SOLUK BORUSUNU YIRTMIŞ

Bu olayın ardından Şerbetçi ailesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Minik Yasir'in yapılan otopsisinde ise ölüm nedeninin soluk borusunu tıkayıp yırtan ıslak mendilden kaynaklandığı belirtildi. Bunun üzerine çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, hastanenin güvenlik kameralarını ve bebeğin tedavi gördüğü klinikte incelemede bulundu. Klinikte görev yapan 3 hemşirenin hasta takip çizelgelerini inceleyen polis, Yasir bebekten sorumlu olan hemşire Musa G.'nin çizelgesinde düzensizlik ve çelişki olduğunu saptadı.

'AĞZINI TEMİZLERKEN, ISLAK MENDİL BOĞAZINA KAÇTI'

Şüphe üzerine dün gözaltına alınan hemşire Musa G., ifadesinde Yasir bebeğin ağzını temizlerken ıslak mendilin boğazına kaçtığını ileri sürdü. Musa G., ifadesinde. 'O gün sabaha karşı Yasir bebeği biberonla emzirmek istedim. Süt bir anda boğazına kaçtı ve kusmaya başladı. Islak mendille ağzını temizlerken, mendil birden boğazına kaçtı. Çıkarmaya çalıştım ama olmadı' dediği öğrenildi. Musa G., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SORUŞTURMA

Ailenin şikayeti üzerine de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, hastane hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

hemşire
1
aylıkk
bebeği
öldürdüğü
iddiasıyla
tutulandı
Yorum (2)
Ahmet Bozdoğan
Her yere özel sağlık meslek liseleri açtılar.Staj yapacak hastane bulamıyorlar.20 yaşındaki birini YD yoğun bakıma veriyorsunuz,hadi verdiniz,bari erkek hemşire değilde biberon vermeyi daha iyi bilen bir kadın hemşire olsun.Kimse ayrımcılık demesin:Bir kadının bebeğe yaklaşımı,şefkati illaki farklıdır.
0
Cevapla
mert ali cin
Acilen Yenidoğan,Prematüre servislerine değişik açılardan ,heryeri görebilen kameralar konmalıdır.Çünkü bu servislerde yapılan tüm işlemler kayda geçirilmelidir.Nedenmi:Hemşire bebeği Mama ile besledikten sonra ne oluyor?Cevap: Mama Asfiksisi ve benzeri olaylar.Başka ne gibi olaylar:Doktor bebeğe Entübasyon uyguluyor. Sonuç, Trakeal Perforasyon,Rüptür.Sonuçta Bebek Ex.Aileye verilen Cevap:Doğumda Bebek Kakasını Yutmuş,Doğum da bebek bunalmış,Beyni Oksijensiz Kalmış türevinden Topu Taça Atan Cevaplar.Tabiki Günah Keçisi, Zor Doğum,Kadın-Doğum Doktoru,Ebeler...Yazık ki ne yazık.Lütfen Bebeklerimiz Ölmesin!..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir