Medimagazin logo

Hastalıkları tamamen yok eden tek tedavi sistemi: Homeopati

Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından 200 yıl önce kurulan Homeopati, dünyada ucuz, yan etkisiz ve kesin tedavi sağlıyor.
Hastalıkları tamamen yok eden tek tedavi sistemi: Homeopati
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Uzman Dr. Günnur Başar, "Doğada kronik hastalık yoktur. Siz hiç obezite ya da diyabet sorunu olan kaplan, fil, ya da zürafa gördünüz mü? Bir asır önce gelişen ilaç sanayii de hastalık semptomlarını yok ettiği için tedavinin bundan ibaret olduğu yanılgısı yerleşti. Oysa kalıcı tedavi ancak bütüncül (holistik) metodla homeopati sayesinde mümkündür" dedi.

Uzman Dr. Günnur Başar başkanlığındaki Homeopati Derneği, Almanya, İngiltere, İsviçre, Yunanistan ve Bulgaristan'dan uzmanlarla birlikte bu metodun Türkiye'de tanıtılması ve yaygınlaştırılması için gayret ediyor. Homeopati ile geleneksel tıbbın farklılıklarını vurgulayan Dr. Günnur Başar, "Homeopati, hastaya fiziksel, duygusal ve ruhsal varlığıyla bir bütün olarak bakar, ve hastayı hırpalamadan, olabilecek en düşük dozdaki ilaçla kalıcı olarak tedavi eder. Kronik hastaliklar bünyenin hastalığıdir ve Tıp camiasında kronik hastaliklarin da akut hastaliklar gibi temel olarak laboratuvarda etkisi gosterilen ilaçlarla tedavi edileceği düşüncesi yanlıştır" şeklinde konuştu.

  Toplantıya katılan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Semih Güngör, kanun değişikliğiyle homeopatik ilaçların ithali ve üretiminin mümkün hale getirildiğini, gerekli uygulama tebliğlerini beklediklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu daire başkanı Dr. Ecz. Aslı Can Ağca ise bu ilaçların ruhsatlandırması yönünde çalışmalar yapıldığını bildirdi.

hastalıkları
tamamen
yok
eden
tek
tedavi
sistemi:
homeopati
Yorum (2)
Dr Alper Ata
"Doğada kronik hastalık yoktur. Siz hiç obezite ya da diyabet sorunu olan kaplan, fil, ya da zürafa gördünüz mü?" diye sormuş homeopati uzmanı. Yanıt: Evet gördüm... Hatta ülser, kanser, Alzheimer olanını da gördüm. Hastalanmasalardı ölmezlerdi zaten. Homeopati nedir, ne işe yarar hiçbir fikrim yok ama yola çıkış mantığı yanlış.
3
Cevapla
Esen
Ya ama yuh, o zaman kimse doktor olmasın. Homeopatinin yararlı olduğuna dair doğru düzgün bir bilimsel çalışma göstersinler, inanalım. Bu arada, sevgili Medimagazin, sizin sitenizde de sürekli "lipitabs" reklamı çıkıyor. http://www.lipitabszayiflama.com/ Sağlık Bakanlığı sizin peşinizden de "ne oluyoruz?" diye ceza vermek için koşmaya başlamasın?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir