Medimagazin logo

Yanlış ameliyat kurbanı hastaya 1,5 milyon Euro tazminat

Hamm Mahkemesi, yanlış ameliyat kurbanı olan Yunan hastaya 1,5 milyon Euro tazminat ödenmesine karar verdi. Hastane ve Yunan hastanın avukatları bir ay içinde anlaşmaya varacaklar, aksi halde 10 yıldır süren dava kaldığı yerden devam edecek.
Kaynak: ZAMAN-ONLINE.DE
Yanlış ameliyat kurbanı hastaya 1,5 milyon Euro tazminat
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Almanya’nın Herne kentinde 10 yıl önce triod bezi ameliyetı olan Yunan hasta yanlış ameliyat sonucu perişan oldu. 4 ay komada kalan hasta ağır beyin hasarıyla yeniden hayata uyandı.

 

O tarihten bu yana da engelli olarak hayatını devam ettirmeye çalışan ve şimdi 41 yaşına giren kadın hasta, 10 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinde zafere çok yaklaştı.

 

Hamm’daki Eyalet Yüksek Mahkemesi, ameliyatta doktorların hatası olduğunu tespit etti ve hastaya 1,5 milyon Euro tazminat ödenmesine karar verdi.

 

Hastane ve hastanın avukatlarına bir aylık süre tanıyan mahkeme, bir ay içinde taraflar anlaşma sağlayamaz ise, davaya kaldığı yerden devam edileceğini açıkladı.

 

Yunan hastanın avukatı, mahkemenin önerdiği paranın halen engelli ve bakıma muhtaç olarak yaşamını sürdüren müvekkili için yeterli olmayacağını savundu.

 

Avukat Karoline Seibt, hastanın bir kahve fincanını bile tutabilecek durumda olmadığını ve sürekli olarak bakıma muhtaç olduğunu hatırlattı.

 

Seibt “Bu para ömrünün sonuna kadar hastama yetmez, zira tedavi masraflarını halen kendisi karşılıyor. Tedavisinin de sürmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

yanlış
ameliyat
kurbanı
hastaya
1
5
milyon
euro
tazminat
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir