Medimagazin logo

Yabancı hemşirelerin kaçtığı Bingazi'de yaralılara müdahaleyi öğrenciler yapıyor

Libya’da NATO güçlerinin, Ecdebiye kentinde Muammer Kaddafi’ye bağlı birlikler sanarak 9 muhalifi ve 4 sivili öldürdüğü bildirildi.
Yabancı hemşirelerin kaçtığı Bingazi'de yaralılara müdahaleyi öğrenciler yapıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Saldırıda yaralananlar için kentteki hastane yetersiz kalınca, bazıları da Bingazi’ye getirildi. Ancak Bingazi'deki hastanede de ne yeterli ilaç ve malzeme ne de personel bulunuyor. Libya'daki olaylardan önce hastane çalışanlarının büyük kısmını yabancı hemşireler oluştururken, çatışmaların başlamasıyla hepsi kaçmış. Geride çok az personel kaldığından tıp ve hemşirelik okulu öğrencileri, hastaneye yardıma geliyor. Hastanede yeterli ilaç ve malzeme olmadığını belirten öğrenciler, Batılı ülkelerden de bu konuda yardım istiyor.
   
 Bingazi’deki hastaneye getirilen Ecdebiye saldırısı yaralılarına da ilk müdahaleyi, buraya yardım için gelen tıp öğrencileri yaptı. Hastalara müdahale eden Aiya Jojo adındaki bir öğrenci, ülkelerini bu zor zamanlarında ellerinden geleni yapmak için hastanede olduklarını söyledi. Öğrenci, hastanede ne yeterli ekipman ne de yeterli personel olmadığını ekledi.
   
 Bir başka öğrenci ise hastanedeki hemşirelerin tamamının kaçtığını söyledi. Hastanede olaylardan önce Filipinli, Ukraynalı ve Fransız hemşireler olduğunu belirten öğrenci, olayların başlamasıyla hepsinin gittiğini dile getirdi. Hastanede yeterli ilaç da olmadığını belirten öğrenci, Batı ülkelerinden de hem personel hem de ilaç ve malzeme konusunda yardım istedi.
yabancı
hemşirelerin
kaçtığı
bingazi'de
yaralılara
müdahaleyi
öğrenciler
yapıyor
Yorum (1)
dr muhtar
yabancı sağlık personeli getiririm ha....diyenler iyice okusun...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir