Medimagazin logo

Suudi Arabistan'da Corona Virüsü nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti

Suudi Arabistan'da ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS) hastalığının türevi olan Corona virüsüne yakalanan 5 kişinin öldüğü bildirildi.
Suudi Arabistan'da Corona Virüsü nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

RİYAD-Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, ülkenin doğusundaki El-Haber kentinde 2, Beride de 1'i yabancı 2 kişi, başkent Riyad'da 1 kişi olmak üzere son 24 saatte virüs nedeniyle 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, 2015'in başından bu yana ilk defa virüs nedeniyle bir günde bu kadar kişinin öldüğü bilgisi paylaşıldı.

Hastalığın ortaya çıktığı Eylül 2012'den bu yana virüse yakalananların sayısının 897, ölenlerin sayısının 377 olduğu kaydedilen açıklamada, 486 kişinin söz konusu hastalıktan iyileştiği, 32 kişinin tedavisinin ise halen sürdüğü aktarıldı.

Corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012'de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde görülen virüs, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün, uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya ilaç tedavisi bulunmuyor.

suudi
arabistan'da
corona
virüsü
nedeniyle
5
kişi
hayatını
kaybetti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir