Medimagazin logo

Skandal! İngiliz gazete, Türkiye'deki cerrahları 'kasap' olarak niteledi, 'Türkiye vergisi' çağrısında bulundu

İngiliz Daily Mail gazetesi bugün yayınladığı haberde Türkiye'ye gelen hastalara 'Türkiye Vergisi' konulmasını talep ederken, Türkiye'deki plastik cerrahi uygulamalarına yönelik skandal ifadeler kullandı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Skandal! İngiliz gazete, Türkiye'deki cerrahları 'kasap' olarak niteledi, 'Türkiye vergisi' çağrısında bulundu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Türkiye sağlık turizmiyle ön plana çıkarken özellikle İngiltere'den gelen hastalar daha ucuz olduğu için Türkiye'yi tercih ediyor. Daha önce de Türkiye ile ilgili olumsuz haber yapan Daily Mail Gazetesi bugünkü haberinde de skandal ifadeler kullandı. Haberde şöyle denildi:

"On binlerce İngiliz, özellikle de 20'li ve 30'lu yaşlarındaki kadınlar, Türkiye'nin popüler bir destinasyon olarak öne çıktığı yurtdışında ucuz kozmetik cerrahi arayışına girerek tehlikeli bir trendi körüklüyor. Ünlülerin ve sosyal medya fenomenlerinin etkisiyle Türkiye'de estetik operasyon geçiren pek çok İngiliz hasta, Türkiye'deki kliniklerde yaygın olan gevşek standartlar ve yetersiz tedavi sonrası bakım nedeniyle hayati tehlikeyle karşı karşıya kalıyor.

Türk hastanenin İngiltere'deki reklamı gündem oldu: Anne estetiğine 3 botoks bedava!

Kampanyacılar, gereksiz ölümlerin ve Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) üzerindeki mali yükün önlenmesi için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulunuyor. Taleplerinin bir parçası olarak uzmanlar, Türkiye'de ameliyat olmak isteyen hastalara zorunlu bir ücret olarak "Türkiye Vergisi" uygulanmasını öneriyor. Toplanan fonlar, NHS'nin şu anda yurtdışında yapılan hatalı ameliyatları düzeltmek için harcadığı yıllık yaklaşık 2 milyon sterlini geri kazanmasına yardımcı olacaktır.

İngiltere ve Almanya'dan Türkiye’de mide botoksu yaptıranlara uyarı

Türkiye "kasaplığın başkenti" olarak ün kazanmış, çok sayıda hasta vasıfsız ve ihmalkâr cerrahların ellerinde yaşadıkları korkunç deneyimleri paylaşmıştır. Bazı mağdurlar Birleşik Krallık'a döndüklerinde hayat kurtarıcı tedaviye ihtiyaç duymuşlardır. Bu hatalı prosedürlerin düzeltilmesiyle ilgili maliyetler milyonlarca poundu bulmakta, vergi mükelleflerine yük olmakta ve zaten zor durumda olan NHS'yi daha da zorlamaktadır.

2019 yılından bu yana en az 24 Britanyalı, Türkiye'de ameliyat olurken trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Sıkı düzenlemelerin eksikliği ve yetersiz cerrahi sonrası bakım, hastaların karşılaştığı risklerin artmasına katkıda bulunuyor. Hastaları komplikasyonlarla tek başlarına baş etmek zorunda bırakan ameliyat sonrası desteğin yokluğuna dair endişeler dile getirilmektedir."

estetik operasyon
turkiye
plastik cerrahi
dailymail
Yorum (9)
nevzat kulukçu
türkiye'de sıkı düzenlemeler eksik değil, cerrahi sonrası bakım yeterli, hastaların karşılaştığı risk yok. ingilizler palavra sıkıyor.
7
Cevapla
yandalcı
ingiliz oyunu. cerrahlarımız onlardan daha deneyimli ve becerikli.
9
Cevapla
Berna Kömürcüoğlu
kendi batmış sağlık sistemlerine baksınlar önce. ateşi düşmeyen pnömoni ön tanılı hastaya 1,5 ay sonraya film randevusu verip bekleten müthiş sağlık sistemleri var.
16
Cevapla
Has Odabaşı
ingiliz sipalisinin britanya dışına çıkışını engellemek için çıkan "çok iyi" fırsatı elin johnny si qaçırmıyor. ey güzel ülkemin ali si veli si, uyumayın..............
2
Cevapla
se
adamların dediğini dinleyip hem estetik hem de bariyatrik cerrahi vb. uygulamalarda denetimleri sıkılaştırıp, ehil olmayanları engellemeliyiz. kötü reklam hastaların kaçmasına neden olur.
13
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir