Medimagazin logo

Skandal doktorun Almanya'da görev yapması yasaklandı

Heilbronn’da bulunan SLK Gesundbrunnen Kliniği’nde ve Heidelberg civarında bazı hastanelerde çalıştığı tespit edilen yasaklı doktor Ernst J. S.‘nin, Almanya’da doktorluk yapması kesin olarak yasaklandı.
Skandal doktorun Almanya'da görev yapması yasaklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hollanda asıllı ve Hollanda’da Dr. Frankenstein olarak tanınan Ernst J. S.'nin doktorluktan men edildiği halde mesleği yapmaya devam ettiği, önceki yıl Heilbronn SLK Gesundbrunnen Kliniği’nde yaptığı hatalı tanı ve tedaviler sonucu anlaşılmıştı.

 

Heilbronn’a bu konuda aracılık yapan bir kurum üzerinden geldiği tespit edilen Ernst J. S. ile ilgili hastane yönetimini eleştiren Hollanda Sağlık Bakanı Edith Schippers, basit bir Google taramasıyla bile bu durumun farkedilebileceğine dikkat çekmişti. Hollanda’da 2006 yılından bu yana doktorluk yapması yasak olan nöroloji uzmanı Ernst J. S.‘nin geçtiğimiz günlerde Hollanda’da yolsuzluk suçlaması ile yargılandığı ortaya çıktı.Dr. Ernst J. S., 1996 - 2003 yıllarında arasında Hollanda’da doktorluk yaptığı dönemde 13 hastayı gerekmediği halde beyin ameliyatına sevkettiği, çoğu Alzheimer ve Parkinson olmak üzere birçok hatalı tanı ve tedavide bulunduğu için meslekten men edilmişti.

skandal
doktorun
almanya'da
görev
yapması
yasaklandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir