Medimagazin logo

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü: İdlib'deki hastane saldırısı soruşturulmalı

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü Uluslararası Başkanı Liu, Suriye'nin İdlib şehrindeki hastane düzenlenen saldırı hakkında bağımsız soruşturma açılması çağrısında bulundu.
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü: İdlib'deki hastane saldırısı soruşturulmalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

CENEVRE-Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü (MSF) Uluslararası Başkanı Joanne Liu,Suriye'nin İdlib şehrinde örgüt olarak destek verdikleri bir hastanenin hava saldırısı sonrasında yıkılmasına ilişkin BM Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında "Hastaneye iki dakika içinde 4 saldırı düzenlendi. Bu saldırılar sadece 'kasıtlı' olarak tanımlanabilir ve bölgede Suriye rejimi öncülüğündeki koalisyon aktif" dedi.

Saldırılara rağmen ülkede faaliyet göstermeye devam edeceklerini söyleyen Lui, Suriye'de sağlık sisteminin çöktüğünü belirtti.

"Saldırıyı, muhtemelen Rus hava kuvvetleri düzenledi" diyen Lui, hastaneye saldırı hakkında bağımsız bir soruşturma açılması çağrısında bulundu.

Bölgede bir hastane olduğunun herkes tarafından bilindiğini anlatan Lui, Suriye'de geçen yıl 63 MSF destekli hastaneye saldırı düzenlendiğini söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in tıp eğitimi aldığının hatırlatılması üzerine Liu, Esed'e sivillerin hayatını korumak için elinden gelen çabayı gösterme çağrısında bulundu.

suriye
idlib
msf
hastane
sınır tanımayan doktorlar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir