Medimagazin logo

Pratisyen hekimin attığı mesaj ortağı karıştırdı!

İngiltere'nin Doncaster şehrinde bir aile hekimi, hastalarına Noel mesajı yerine yanlışlıkla "agresif akciğer kanseri"ne yakalandıklarını belirten mesaj gönderdi
Kaynak: AA
Pratisyen hekimin attığı mesaj ortağı karıştırdı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ülke basınındaki haberlere göre, Askern Polikliniği tarafından 23 Aralık Cuma günü öğleden sonra ameliyat için kayıtlı hastalara Noel yerine "agresif akciğer kanseri" teşhisi konulduğunu belirten kısa mesaj yanlışlıkla gönderildi.

Mesajda hastalara ölümcül hastalıkları olan kişilerin belirli yardımlar talep etmesine olanak tanıyan formu doldurmaları için link paylaşıldı.

Yaklaşık yarım saat sonra gönderilen ikinci mesajda ise doktorun yanlışlıkla yollanan mesaj için "içten özürlerini" aktardığı ve herkese mutlu tatiller dilemek istediği bildirildi.

Annesiyle aynı mesajı alan hastalardan 42 yaşındaki Carl, ilk başta bunun kötü bir şaka olduğunu düşündüğünü belirterek, "Sigara içiyorum, bu yüzden 'Benim bilmediğim bir şey biliyorlar mı?' diye düşündüm. Biraz oturdum ve bir süre bunun için endişelendim, bu beni gerçekten strese soktu." ifadelerini kullandı.

Aile polikliniği ise olaya ilişkin basın mensuplarının sorularına yanıt vermedi.

doktor
pratisyen hekim
mesaj
ingiltere
mutlu noeller
kanser teshisi
Yorum (1)
nevzat kulukçu
allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. yanlış mesaj alan kişiler belki de hayatlarını sorgulayıp bir anda her şeyin ters gidebileceği bilincine göre hayatlarını pozitif yönlendirebilirler.
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir