Medimagazin logo

Kürtaja karşı yürüdüler

ABD'de on binlerce kürtaj karşıtı, Yüksek Mahkeme'nin kürtajı yasal hale getiren Roe-Wade davası kararının yıldönümünde, dondurucu soğuğa rağmen "Hayat İçin Yürüyüş" adı altında yürüyüş düzenledi.
Kürtaja karşı yürüdüler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

WASHINGTON-ABD'nin başkenti Washington'da on binlerce kürtaj karşıtı, Yüksek Mahkeme'nin ülkede kürtajı yasal hale getiren 1973 tarihli Roe-Wade davası kararının yıldönümünde "Hayat İçin Yürüyüş" adı altında yürüyüş düzenledi.

Aralarında ülkenin değişik yerlerinden gelen Roma Katolik lisesi öğrencilerinin de bulunduğu kalabalık, ABD’nin kuzeydoğusunu etkisi altına alan dondurucu soğuklara rağmen sabahın erken saatlerinde National Mall alanında toplandı. Ellerinde kürtaj karşıtı ifadelerden oluşan dövizler ve çeşitli bayraklar taşıyan topluluk, “Kürtaja hayır”, “Bebekleri seviyoruz ya siz” şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşe başkanlık eden Patrick Kelly, kalabalığa hitabında “Donuyor olabiliriz, ama dünyadaki en iyi sebepten dolayı donuyoruz” dedi.

Temsilciler Meclisi’nin Çoğunluk Lideri Eric Cantor da Cumhuriyetçilerin Kongre’de kürtaj için vergi ödemesini sonlandırmayı oylayacağını kaydetti.

Papa Franciscus da yürüyüşe Twitter üzerinden destek verdi. Papa Franciscus, tüm insanlığa, özellikle de “en korumasız” olanlara saygı gösterilmesi için Tanrı’ya dua ettiğini vurguladı.

National Mall’dan başlayan yürüyüş Anayasa Mahkemesi’nin önünde yapılan basın açıklamasının ardından sona erdi.

kürtaja
karşı
yürüdüler
Yorum (1)
A.K.
Kardeşim yaptıran yaptırır,size ne?Sizin karnınızdan zorla bebeğinizi alan mı var?Alırlarsa o zaman söyleyin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir