Medimagazin logo

Klinikte virüs paniği

Kanada'daki bir klinikte hastalara virüs bulaştırıldığı iddiası nedeniyle 7 bin kişiye Hepatit-B, Hepatit-C ve AİDS virüsü taraması yapılacak.
Klinikte virüs paniği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


OTTAWA - Kanada’nın Ottawa kentinde adı açıklanmayan bir klinikte bulunan 6 bin 800 hastaya virüs bulaştığı iddiası büyük panik yarattı.

Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, adını açıklamadığı kliniğin kayıtlarındaki yaklaşık 7 bin kişi ile irtibata geçileceğini ve bu kişilerin sağlık kontrolüne alınacağını açıkladı.

Sözkonusu sağlık tesisinin bir bölümünde enfeksiyon kontrolünde ihmaller saptadıklarını kaydeden Dr. Levy, ihmalin ne zaman başladığını tam olarak bilemedikleri için 10 yıl geriye giderek hasta kayıt taraması yaptıklarını söyledi.

Hepatit-B, Hepatit-C ve AİDS virüsü bulaştırıldığından şüphelendikleri 6 bin 800 kişiye önümüzdeki haftadan itibaren mektup yollamaya başlayacaklarını ifade eden Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, daha geniş bilginin önümüzdeki hafta açıklanacağını sözlerine ekledi.

Ottawa Belediyesi Basın Sözcüsü Jocelyne Turner da Hepatit-B ve Hepatit-C'nin bir klinikte bulaşması riskinin milyonda 1 ve HIV virüsünün ise 3 milyarda 1 olduğunu savunarak, ''Enfeksiyon riski inanılmaz derecede az ama önlemlerimizi de almak zorundayız'' dedi.

klinikte
virüs
paniği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir