Medimagazin logo

Irak'ta, Türklerin işleteceği hastane açıldı

Türkiye'den Acıbadem Sağlık Grubu'nun yönetim ve işletmesini üstlendiği Süleymaniye'deki Faruk Medical City'nin açılışı yapıldı
Irak'ta, Türklerin işleteceği hastane açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SÜLEYMANİYE  - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinde kurulan Faruk Medical City düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Faruk Holding tarafından 200 milyon dolarlık maliyetle 57 bin metrekare alan üzerine kurulan Medical City, 210 yatak kapasitesine sahip. Kompleksin 120'si doktor bin personeliyle tüm branşlarda hizmet vereceği bildirildi.

Hastanenin yönetim ve işletmesini üstlenen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en büyük sağlık grubu olduklarını ifade ederek, "Faruk Holding burada çok güzel bir hastane yaptı. Eminim bundan sonra Iraklılar, yurtdışında değil, burada tedavi olacaktır. Biz Acıbadem olarak dünya standartlarında sağlık hizmeti vereceğiz" dedi.

Faruk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Mustafa Resul de hastanenin işletmesi için Acıbadem grubunu tercih etmekten son derece memnun olduklarını belirterek, "Acıbadem, dünyanın birçok yerinde bilinen bir marka. Hastanemizin profesyonel hizmet vermesi için iyi bir idareye ihtiyacı var. Acıbadem ile anlaştığımız için mutluyum" diye konuştu.

Açılış törenine Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin eşi Hero İbrahim Ahmet, IKBY Sağlık Bakanı Rekevt Muhammet Reşit, bazı ülkelerin başkonsolosları ve çok sayıda davetli katıldı.
 

irak'ta
türklerin
işleteceği
hastane
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir