Medimagazin logo

Hastalık izninde özel ameliyat yaptığı için doktorluk yapması yasaklandı!

Oxford mezunu genç bir doktor olan Dr. Daniel Coventry'in, NHS'deki işi sırasında ücretli hastalık iznindeyken, özel bir kozmetik cerrahi kliniğinde çalıştığının ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkmasının ardından görevinden alınan Coventry, altı ay süreyle doktorluk mesleğinden uzaklaştırıldı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Hastalık izninde özel ameliyat yaptığı için doktorluk yapması yasaklandı!
Dr. Daniel Coventry
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Oxford'da eğitim görmüş genç bir doktor olan Dr. Daniel Coventry, NHS'deki görevinden ücretli hastalık izni alırken özel bir kozmetik cerrahi kliniğinde çalışırken yakalanmasının ardından hastaları tedavi etmekten men edildi. 33 yaşındaki Coventry, Western Sussex NHS Trust tarafından yıllık 35.000 Sterlin maaşla istihdam ediliyordu. Brighton'daki özel bir klinikte ise yüz germe ameliyatları 8.000 £'a, karın germe ameliyatları ise 6.000 £'a kadar çıkıyordu. 

Ciddi mesleki suistimalden suçlu bulundu

DailyMail'deki habere göre olay, Coventry'nin aldığı hastalık izinlerinin artmasıyla ortaya çıktı.

2019 yılında başlatılan bir soruşturma, Coventry'nin Brighton'da özel olarak işletilen bir klinikte yüz dolgusu, iple yüz germe ve kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar gibi özel kozmetik hizmetler sunduğunu ortaya çıkardı. Bu özel çalışmanın, Coventry'nin NHS'ye katılmasından sadece bir yıl sonra, Nisan-Ekim 2018 arasındaki altı aylık bir dönemde gerçekleştiği tespit edildi.

NHS hastalık izni politikalarını bilmediğini iddia eden Coventry, Aralık 2019'da, ciddi mesleki suistimalden suçlu bulunduktan sonra Tıp Uygulayıcıları Mahkeme Servisi tarafından altı ay süreyle tıbbi uygulamalardan uzaklaştırıldı.

"Bir sahtekarlık vakası" 

Coventry, ücretli hastalık izni sırasında çalışmanın yasak olduğunun farkında olmadığını ve NHS'in hastalık iznine ilişkin politikalarını okumaya vakti olmadığını iddia etti. Ancak mahkeme heyeti, bu durumun birkaç ay boyunca tekrarlanan ve tıp mesleğine olan güveni sarsan bir sahtekârlık vakası olduğuna karar verdi.

Mahkeme Başkanı Samantha Gray yaptığı açıklamada, Dr. Coventry'in hastalık izniyle alakalı politikaları okumamayı tercih ettiğini söyledi. Ayrıca Dr. Coventry'nin yönetime ya da özel müşterilerine işten izinli olduğunu söylememesi nedeniyle bir aldatma unsuru olduğu değerlendirmesini yaptı.

Hekimliğin geleceğine yönelik soru işaretleri yaratabilir

GMC'nin avukatı Chloe Fairley, tıp mesleğinin itibarını korumanın önemini vurguladı ve "Halkın üyeleri bir doktorun dürüstlüğüne tam olarak güvenme hakkına sahiptir ve meslek ile halk arasındaki ilişki, doktorların her zaman dürüstlükle hareket etmesi beklentisine dayanmaktadır" dedi.

daniel coventry
oxford
nhs
ozel ameliyat
hastalik izni
doktor
Yorum (2)
Adamın Biri
hastalık izni demek, batı da "yemin" ile eşdeğer olmalı ki, hasta olduğunu resmi belge ile doğrulayıp "yemin ettiği" halde yalan beyan ve ifade verenleri batı' da itina ile öpüyorlar. şekildeki şahıs da bu muameleye uğramış. belki hapis ve para cezası ve dahi yasal başka cezalar da verilebilir....
5
Cevapla
dr
33 yaşında estetik cerrah olunuyorsa ya uk de tııp kısa ya da biz de uzun. uzun olan eğitim değil diğer işler. pratisyen mecburi, uzman mecburi.kendi hayatını kurana kadar en az 35-36.almanya hariç evrensel tıp 6 ,uzmanlık 4-5 yıl. almanyada tıp 8 yıl. 2 yıl pratisyen mecburi eğitim yani 10 yı
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir