Medimagazin logo

Gazze Şifa Hastanesi doktoru: Ne olur dünya bize yardım etsin, yeter artık

İsrail savaş uçakları Gazze'deki Şifa Hastanesi yakınlarındaki yerleşim yerlerini bombaladı. Gazze Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, Gazze'deki sağlık krizini gözyaşlarıyla anlattı ve yardım istedi. Malhis, "Ne olur dünya bize yardım etsin, yeter artık" dedi
Kaynak: TRT Haber
Gazze Şifa Hastanesi doktoru: Ne olur dünya bize yardım etsin, yeter artık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İsrail'in Gazze'ye saldırıları 18'inci gününde de sürüyor. İsrail savaş uçakları Gazze'deki Şifa Hastanesi yakınlarındaki yerleşim yerlerini bombaladı.

"Dünya sadece izliyor, yeter artık"

Gazze Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis, Şifa Hastanesi yakınına düzenlenen saldırının ardından TRT Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak gözyaşları içinde yardım istediğinde bulundu.

Dr. Malhis, Gazze'ye gönderilen yardımlarla ilgili, "Biz kuzeydeyiz. Bize şu ana kadar ulaşan bir yardım yok. Dünya sadece izliyor. Ne olur dünya bize yardım etsin, yeter artık" dedi.

"Ameliyatlar anestezi yapılmadan narkozsuz şekilde yapılıyor"

Malhis, hastanelerde binlerce yaralı olduğunu ve zor şartlarda tedavi edilmeye çalışıldığını belirterek şunları söyledi:

"Ameliyatlar anestezi yapılmadan narkozsuz şekilde yapılıyor. Şu anda 50 bin hamile var. Gelecek ay 5 bin 500 kişinin hamileliği bitiyor. Erken doğum, ölü doğum ya da şehit oluyor. Korkunç bir olay. Millet seyrede seyrede biz ölüyoruz "

 

"Gündüz çok korkunç ama gece daha da korkunç"

Türkiye, Gazze'ye yardım malzemeleri göndermeye devam ediyor.

Malhis, bu yardımlar için Türkiye'ye teşekkür ederken bu yardımların sınırdan geçip geçmeyeceği konusunda endişeli olduklarını aktararak şunları ifade etti:

"18 gündür elektrik yok, su yok, yakıt yok. Gündüz çok korkunç ama gece daha da korkunç. Gece oturuyorsun sadece Allah'a sığınıyorsun. Bu saldırılar, teröristlere değil sivil halka karşıdır. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı. Durum çok kötü."

 


 

gazze
doktor
sifa hastanesi
fadya malhis
Yorum (1)
Devrimci Derviş
israil' in , filistin kurtuluş örgütüne karşı cia ile kurduğu hamas, şimdi israil e saldırdı diye israil in 11 eylülü tescillenmiş oldu. bizden de, bir terör devletine karşı bir terör örgütünü savunma yapıyor durumuna düşmemimizi istiyorlar. ikisinin de allah layığını versin, olan gene halka oldu.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir